Yeşilay Haftası

Yeşilay Haftası
Yeşilay Haftası
ERZURUM (AA) - Türkiye Yeşilay Cemiyeti tarafından 1-7 Mart Yeşilay Haftası etkinlikleri kapsamında, bağımlılıklarla mücadeleye dikkati çekmek...

ERZURUM (AA) -  Türkiye Yeşilay Cemiyeti tarafından 1-7 Mart Yeşilay Haftası etkinlikleri kapsamında, bağımlılıklarla mücadeleye dikkati çekmek amacıyla fotoğraf sergisi açıldı.

Yakutiye Meydanı'daki serginin açılışında konuşan Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, öğrencilerin toplumun geleceği olduğunu ve onların her türlü kötü alışkanlıktan uzak tutulması gerektiğini söyledi.

Korkut, "Sigara, alkol ve uyuşturucu gibi kötü alışkanlıklar, bazı gençlerimize müptela olmuş veya olmak için zemin hazırlamakta. Toplum ve fert olarak onlara sahip çıktığımız ölçüde geleceğimizi garanti altına almış olacağız. Çeşitli uyuşturucu türlerinin pençesine düşmüş gençlerimize de sahip çıkmak toplumsal görevimizdir" dedi.

Konuşmaların ardından Vali Yardımcısı Abdurrahman İçyar, Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, uyuşturucunun ağına düşmüş insanların dram dolu anlarından kesitlerin yer aldığı fotoğraf sergini gezdi.

Serginin açılışında öğrenciler, "Teknolojiye bağlan ama bağımlı olma", "Bağımlılıktan korunmanın en emin yolu hiç başlamamaktır", "Bu hayat benim gelecek hepimizin" yazılı dövizler taşıdı.