Yeşilay Haftası

Yeşilay Haftası
Yeşilay Haftası
ERZURUM (AA) - Oltu Fen Lisesi öğrencileri Yeşilay Haftası kapsamında ilçede stant kurarak vatandaşları alkol, sigara, uyuşturucu ve yeni zararlı...

ERZURUM (AA) - Oltu Fen Lisesi öğrencileri Yeşilay Haftası kapsamında ilçede stant kurarak vatandaşları alkol, sigara, uyuşturucu ve yeni zararlı bağımlılık olan internet konusunda uyardı.

Yeşilay Şube Başkanı ve Fen Lisesi Müdürü Ahmet Kalkan, yaptığı açıklamada, her yıl 1-7 Mart tarihleri arasında Yeşilay Haftası sebebi ile topluma, aileye, bireye zararlı, sigara, içki ve uyuşturucu maddelerin kullanımını eğitimle engellemeyi ve bu şekilde farkındalık düzeyini arttırmayı hedeflediklerini bildirdi.

Kalkan, şunları ifade etti:

"Ülkemizde sigara, içki ve illegal ilaçlar, zararlı ve uyuşturucu maddelerin yanı sıra internet kullanımı verileri oldukça üzüntü vericidir. Bize göre bağımlılık bir nevi köleliktir. Bağımlı insan, kendi iradesini kullanamayan, çevresine ve hatta sevdiklerine zarar veren, bu işin ticaretini yapanların elinde sömürülen kişi haline gelmiştir. Amacımız, bireye bağımlı hale geldikten sonra müdahale etmek değil, öncesinde tedbir almaktır."

Etkinlikler kapsamında Kalkan ve öğrenciler İlçe Kaymakamı Mehmet Gökhan Zengin ve Cumhuriyet Başsavcısı Gültekin Bülbül'ü makamlarında ziyaret etti.

Öğrencilerden çalışmalar hakkında bilgi alarak, üyelik formu dolduran Zengin ve Bülbül, Yeşilay'ın toplum yararına yaptığı çalışmaları takip ettiklerini ve kendilerinin de bu yöndeki faaliyetlere her türlü desteği vereceklerini dile getirdi.


  ETİKETLER:

  İnternet

  ,

  Zengin

  ,

  Sigara

  ,

  toplum

  ,

  ilçe

  ,

  müdahale