Yeşilyurt, 5. Olağan İl Kongresi'ni değerlendirdi

Yeşilyurt, 5. Olağan İl Kongresi'ni değerlendirdi
Yeşilyurt, 5. Olağan İl Kongresi'ni değerlendirdi
ERZURUM (AA) - AK Parti Erzurum İl Başkanı Fatih Yeşilyurt, 5. Olağan İl Kongresi'nin ardından Palandöken Dağı'ndaki bir otelde değerlendirme...

ERZURUM (AA) - AK Parti Erzurum İl Başkanı Fatih Yeşilyurt, 5. Olağan İl Kongresi'nin ardından Palandöken Dağı'ndaki bir otelde değerlendirme toplantısı düzenledi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun katılımıyla gerçekleşen kongre sürecini başarılı bir şekilde geçirdiklerini anlatan Yeşilyurt, ilk il kongresinin Erzurum'da yapılmasını Davutoğlu'nun milli mücadelenin Erzurum'da başlamış olmasından dolayı hasleten istediğini söyledi.

Yeşilyurt, verdiği öncelikten ötürü Davutoğlu'na, Erzurumlular adına teşekkür ederek, yeni oluşturdukları il yönetiminde 50 kişi olduğunu ve bunlardan 32'sinin lisans, 3'ünün önlisans, 12'sinin lise, 2'sinin ortaokul mezunu olduğunu kaydetti.

Eski yönetimden 8 kişinin yeni yönetimde yer almadığını kaydeden Yeşilyurt, "Dün itibarıyla seçim kurulunun onay süreci olan itiraz süresini bekledik ve mazbatamızı aldık. Bundan sonra bizim ilk hedefimiz 2015 yılında yapılacak olan genel seçimlerle alakalı çalışmalara başlamaktır. Bunun için gerekli organizasyonları, gerekli yapılandırmayı ve gerekli görevlendirmeyi aramızda yapacağız. Ardından sahaya inerek 2015 seçimleri için çalışmalara başlamak hedefindeyiz" dedi.