Yetiştirme yurdunda kalan çocukların rafting keyfi

Yetiştirme yurdunda kalan çocukların rafting keyfi
Yetiştirme yurdunda kalan çocukların rafting keyfi
- Erzurum'da, yetiştirme yurdunda kalan çocuklar, sosyal sorumluluk projesi kapsamında Palandöken'de karda rafting yapıp halay çekti

ERZURUM (AA) - Erzurum'da,  Atatürk Yetiştirme Yurdu'nda kalan çocuklar, Palandöken'de rafting yaptı.

Atatürk Üniversitesi, Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü ile Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü tarafından Palandöken Kayak Merkezi'ndeki bir otelin pistinde düzenlenen etkinlik, renkli görüntülere sahne oldu. Yetiştirme yurdunda kalan çocuklar, aydınlatılmış pistte gerçekleştirilen programda. üniversite öğrencileriyle halay çekip, kar üstünde rafting yaptı, kızakla kaydı. 

Atak Arama Kurtarma ve Gençlik Spor Kulübü Başkanı Çetin Bayram, amaçlarının yetiştirme yurdunda kalan çocuklarla üniversite öğrencisi büyüklerini bira raya getirmek olduğunu söyledi.

Son derece keyifli bir gece geçirdiklerini belirten Bayram, şunları ifade etti:

"Onların rahat şekilde sosyalleşebilecekleri, paylaşımlarının olabileceği, Erzurum'da son yıllarda ön plana çıkan kar-rafting aktivitesiyle buluşturmak istedik. Hafif ayaz var ama buna rağmen herkes halinden çok memnun. Yetiştirme yurdunda kalan çocuklarımız burada kendilerini gayet iyi şekilde ifade edebiliyorlar. Ağabey ve ablaları onlara karşı çok ilgililer. Bundan sonra da bu tür aktivitelerle gençlerimizin topluma kazandırılmasını sağlamak istiyoruz. Sadece yetiştirme yurdunda kalan gençlerimizin değil, üniversitede okuyan öğrenciler üzerinde farklı hayatlar konusunda farkındalık yaratmak istiyoruz."