Yurtta kış

Yurtta kış
Yurtta kış
- Erzurum'da tipi nedeniyle ulaşıma kapanan Aşkale-Bayburt karayolu Kop Geçidi ile Erzurum-Ağrı karayolu açıldı - Rüzgar nedeniyle 20'si okul ve resmi kurum olmak üzere 80 binanın çatısı uçtu

ERZURUM (AA) - Erzurum'da olumsuz hava şartları nedeniyle ulaşıma kapanan bazı yollar, ekiplerin çalışması sonucu açıldı.

Erzurum Valiliği Kriz Merkezi'nden yapılan açıklamada, sabah saatlerinden itibaren etkili olan rüzgar ve tipi nedeniyle ulaşıma kapanan Aşkale-Bayburt yolu Kop Geçidi ve Erzurum-Ağrı karayolunun, ekiplerin yoğun çalışması sonucu ulaşıma açıldığı belirtildi.

Kapanan Erzurum-Çat-Karlıova karayolu ile köy yollarını ulaşıma açmak için çalışmaların aralıksız sürdürüldüğü ifade edildi.

Tipi nedeniyle 35 araçta mahsur kalan yaklaşık 300 kişinin kurtarıldığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Mahsur kalan yolculara Kızılay ve Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından gıda ve yemek yardımı yapıldı. İl merkezinde şu ana kadar yapılan tespitlere göre 20 civarında okul ve resmi kurum, 60 özel binanın çatısı hasar gördü. Kent merkezi ile Yakutiye, Palandöken, Aziziye ilçelerinde uçan çatı enkazlarının toplanmasına devam edilmektedir. Aras EDAŞ ekipleri tarafından da hasar gören elektrik hatlarının tamir çalışmaları yürütmektedir. Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekiplerince hasar tespit çalışmaları yapılmaktadır."