Yurtta kış

Yurtta kış
Yurtta kış
- Doğu Anadolu Bölgesi'nde kar, tipi ve rüzgar nedeniyle 91 köy ve mahalle yoluyla ulaşım sağlanamıyor - Erzurum'da son 24 saat içerisinde yolu ulaşıma kapalı olan kırsal kesimdeki mahallelerden 3'ü çocuk 8 hasta kurtarılarak hastanelere ulaştırıldı

ERZURUM (AA) - Doğu Anadolu Bölgesi'nde kar, tipi ve rüzgar nedeniyle 91 köy, mahalle ve kom yolu ulaşıma kapalı bulunuyor.

Bölgede aralıklarla etkili olan kar, tipi ve rüzgar yaşamı olumsuz etkiliyor. Rüzgar ve tipi ulaşımda da aksamalara neden oluyor.

Erzurum'da 10, Van 'da 23, Bitlis'te 25, Muş'ta 30 ve Kars'ta 3 olmak üzere 91 köy, mahalle ve kom yoluyla ulaşım sağlanamıyor. Söz konusu yolların yeniden ulaşıma açılması için İl Özel İdaresi ve büyükşehir belediye ekiplerince çalışmalar arılıksız sürdürülüyor.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı'na bağlı ekiplerin, 53 noktada hazır bekletildiği ve olası olumsuzluklarda anında müdahale ettiği belirtildi.

Rüzgar ve tipi nedeniyle açılan yolların yeniden ulaşıma kapandığını bildiren yetkililer, çalışmaların güçlükle yürütüldüğünü ifade etti.

Karla mücadele ekipleri, yol açma çalışmalarının yanı sıra mahsur kalan hastalara da yardım eli uzatıyor. Karla mücadele ve 112 Acil Servis ekipleri, Erzurum'da son 24 saat içerisinde 3 doğum, 3 çocuk olmak üzere 8 hastayı kar üstü araçlarla mahallelerinden alarak, çeşitli hastanelere ulaştırdı.