Yurtta kış

Yurtta kış
Yurtta kış
- Doğu Anadolu Bölgesi'nde kar ve tipi nedeniyle Erzurum'da 60, Kars'ta 7 köy ve mahalle yolu ulaşıma kapalı bulunuyor - Fırtına ve tipi nedeniyle ulaşıma kapanan Van-Başkale karayolu açıldı

ERZURUM/ VAN  (AA) - Doğu Anadolu  Bölgesi'nde kar ve tipi nedeniyle Erzurum'da 60, Kars'ta 7 köy ve mahalle yolu ulaşıma kapandı.

Bölge genelinde etkili olan kar yağışı, rüzgar ve tipi, ulaşımı da olumsuz etkiliyor. Erzurum'un kırsal kesimindeki 60 mahalle ve Kars'ta 7 köy yolu, kar, tipi ve rüzgar nedeniyle ulaşıma kapandı.

Erzurum  Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı ile Kars İl Özel İdaresi tarafından, söz konusu mahalle ve köy yollarının açılması için çalışmalar aralıksız sürdürüyor.

Kırsal kesimde kuvvetli rüzgar nedeniyle açılan yolların yeniden kapandığı, bundan dolayı da karla mücadelenin güçlükle yürütüldüğü öğrenildi.

Van-Başkale karayolunda etkili olan fırtına ve tipi nedeniyle bazı tırların kayması sonucu 2 bin 730 rakımlı Güzeldere Geçidi mevkisi ulaşıma kapandı.

Van ve Başkale yönüne giden araçlar yolda mahsur kaldı. Karayolları ekiplerince bölgede yaklaşık bir saat süren çalışmayla Van-Başkale karayolu yeniden ulaşıma açıldı.

Bölgedeki tuzlama ve karla mücadele çalışmaları aralıksız sürdürülüyor.


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  Anadolu

  ,

  Fırtına

  ,

  Rüzgar

  ,

  Daire

  ,

  Köy

  ,

  Büyükşehir

  ,

  kar