Yuvada kalan çocuklar, kayakla tanıştı

Yuvada kalan çocuklar, kayakla tanıştı
Yuvada kalan çocuklar, kayakla tanıştı
ERZURUM (AA) - Yakutiye İlçe Belediyesi tarafından, yurt, yuva ve çocuk evlerinde barınan çocuklara kayak eğitimi verildi.Palandöken Kayak...

ERZURUM (AA) - Yakutiye İlçe Belediyesi tarafından, yurt, yuva ve çocuk evlerinde barınan çocuklara kayak eğitimi verildi.

Palandöken Kayak Merkezi'nde 1,5 ay süren eğitimin ardından düzenlenen törenle Belediye Başkanı Ali Korkut, çocuklara sertifikalarını verdi.

Korkut, 43 çocuğun çok istedikleri kayağı öğrendiğini, bununla birlikte kayak malzemesine kavuştuklarını belirterek, çocukları mutlu etmenin güzel olduğunu ifade etti.

Çocukların içerisinde şampiyon olacak sporcuların da çıkabileceğini vurgulayan Korkut, "Erzurum Türkiye 'nin kayak merkezi olması nedeniyle herkes kayak sporunu öğrenmeli. Erzurum marka olacaksa özellikle çocuklarımızın kayak sporunu öğrenmesi lazım. Bu gençler kayağı öğrendi. Başarılı olanları profesyonel olma yolunda destekleyeceğiz" ifadesini kullandı.

Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Sedat Abdülhakimoğulları da dezavantajlı çocuklara temel kayak eğitimi verilmesi için tüm harcamalarını karşılayan, yeni kayak kıyafetleri veren ve onların öz güveninin artmasına katkı sağlaya Belediye Başkanı Korkut'a teşekkür etti.

 


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Belediye

  ,

  Kayak

  ,

  Çocuk

  ,

  Aile

  ,

  ilçe

  ,

  sosyal

  ,

  şampiyon