"1 liraya" dert dinliyorlar

"1 liraya" dert dinliyorlar
"1 liraya" dert dinliyorlar
- Eskişehir'de vatandaşların yoğun olduğu caddedeki kaldırımlara oturan 2 lise öğrencisi, önlerine koyduğu "1 liraya dert dinlenir" yazısıyla insanların dertlerini dinliyor

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de 2 lise öğrencisi, vatandaşın yoğun olarak gezdiği caddelere oturup, önlerine koyduğu "1 liraya dert dinlenir" yazısıyla insanların dertlerini dinleyip tavsiyede bulunuyor.

Kılıçoğlu Anadolu Lisesi 11. sınıf öğrencisi İlke Öğ, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sokakta müzik yapan insanları görünce farklı şeyler yapmak istediklerini söyledi.

Arkadaşları arasında "İnsanların derdini dinlesek nasıl olur?" diye düşündüklerini anımsatan Öğ, "Sonuçta herkesin bir derdi var ve insanlar dertlerini paylaştıkça rahatlar" dedi.

Üniversitede psikoloji bölümünü okumak istediğini belirten Öğ, şöyle devam etti:

"Yaz mevsiminin başından beri bu işi yapıyoruz. Bu duruma gülenler de var, gelip ciddi ciddi derdini anlatıp rahatlayanlar da var. Tavsiyede bulunuyoruz ama derde göre değişiyor. Sevdiği çocukla ilgili derdi olan kızlar var. Bazen yabancılar gelip Türkçe konuşamamaktan şikayetçi oluyorlar. Biz de orta seviyede İngilizce biliyoruz, onlara yardımcı olmaya çalışıyoruz."

Öğ, arkadaşı Mervenur Okumuş ile bu işi yaptığını anlatarak, "Her gün dert dinleniyoruz. Bu işi yaptığımız günlerde ise 10-15 kişinin derdini dinliyoruz" ifadelerini kullandı.