10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
ESKİŞEHİR (AA) - Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.Ataç, mesajında, 10 Ocak...

ESKİŞEHİR (AA) - Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

Ataç, mesajında, 10 Ocak 1961 tarihinin, gazetecilerin çalışma koşullarının iyileştirilmesi ve hak mücadelesinin tarihi olduğunu anımsattı.

Bu tarihte çıkarılan 212 sayılı yasayla, gazetecilerin yeni haklar elde ettiğini ifade eden Ataç, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Ancak gelinen noktada, gazeteciliğin içinde bulunduğu sorunlar büyümüş, yasal dayanaklar hiçe sayılmış ve sendikal mücadeleleri işlevsiz hale getirilmiştir. Gazeteciler, taşıdıkları sorumluluğun farkında olarak, mesleki faaliyetlerini sürdürürken, ne yazık ki, çoğunlukla iktidarların ve bazı çevrelerin hışmına uğramış ve uğramaktadır. Toplumun gözü- kulağı olan tüm gazetecilerin bu özel gününü kutluyor, çalışma koşullarının olumlu yönde düzenlendiği ve özgürce çalışabilecekleri nice güzel yıllar diliyorum."


    ETİKETLER:

    Belediye