14. Eskişehir Kaliteli Şöleni

14. Eskişehir Kaliteli Şöleni
14. Eskişehir Kaliteli Şöleni
ESKİŞEHİR (AA) - Türkiye Kalite Derneği (KalDer) Eskişehir Şubesi'nin bu yıl 14'üncüsünü düzenlediği Eskişehir Kalite Şöleni, Eskişehir Osmangazi...

ESKİŞEHİR (AA) - Türkiye Kalite Derneği (KalDer) Eskişehir Şubesi'nin bu yıl 14'üncüsünü düzenlediği Eskişehir Kalite Şöleni, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde (ESOGÜ) gerçekleştirildi.

ESOGÜ Prof. Dr. Suat Mirza Konferans Salonu'nda düzenlenen programda konuşan ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, yeteneği yönetmenin de yetenek gerektirdiğini söyledi.

Kalite Şöleni'nin ESOGÜ'de yapılmasından duyduğu memnuniyeti belirten Gönen, "Ülkemizde yaşanan en büyük sorunlardan biri özgüveni, yetenek kapasitesi yeterli olmayan, hatta kendileri işlerinde efor göstermek istemeyen yöneticilerin alt kadrolarına gelen hırslı, üretken gençleri ve kadrolarındaki yetkin kişileri kendilerine bir rakip olarak görmesi ve sistemden dışlamasıdır" dedi.

KalDer Eskişehir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Doğan Atik ise şölenin "Yeteneği Yönetmek" temasıyla düzenlendiğini aktardı.

Otomasyonun ve dijital teknolojilerin hızla gelişmesine rağmen günümüzde insan ve yeteneklerinin öneminin daha da arttığını beliren Atik, sözlerine şöyle devam etti:

"Hızla değişen ve gelişen dünya artık daha küçük ve daha izlenebilir. Evimiz dediğimiz gezegenimizin, herhangi bir yerinde meydana gelen olaylar anında her yerde duyulmakta ve sonuçları tüm dünyayı etkilemektedir. Teknoloji ne kadar hızla ilerlerse ilerlesin bunu yönetmek ve doğru karar verebilmek eninde sonunda insana bağlı. İnsanın yeteneklerini kullanmak, potansiyelleri performansa çevirmek oldukça önemli. Günümüzde şirketler gençler arasında en yeteneklileri seçebilmek ve seçilenleri işe alındıktan sonra doğru şekilde eğitebilmek için uğraşıyor."