14 Mart Tıp Bayramı

14 Mart Tıp Bayramı
14 Mart Tıp Bayramı
- Sağlık- Sen üyeleri, taleplerinin karşılanması için basın açıklaması yaptı

ESKİŞEHİR (AA) - Memur -Sen'e bağlı Sağlık-Sen Eskişehir Şubesi üyeleri, 14 Mart Tıp Bayramı'nda yıpranma payı, ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması, lisans tamamlama ve kreş hakkı taleplerinin karşılanması için basın açıklaması yaptı. 

Eskişehir Devlet Hastanesi önünde toplanan grup adına açıklama yapan Sağlık-Sen Eskişehir Şube Başkanı Hasan Hüseyin Köksal, sağlık çalışanlarının sağlık sisteminin sigortası olduğunu söyledi.

İnsan hayatına zarar verecek hiçbir eylemin içinde olmayacaklarını belirten Köksal, "Sağlık çalışanlarının umutla beklediği, yıpranma payı, ek ödemelerin emekliliğe yansıması gibi hususlarda yapılan açıklamalar ve değinilmeyen lisans tamamlama, kreş hakkı gibi konular nedeniyle 14 Mart Tıp Bayramı'nda hayal kırıklığı yaşıyoruz" dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından nöbet ücretlerinde yüzde 50 oranında yapılan zammı memnuniyetle karşıladıklarını ancak yeterli olmadığını savunan Köksal, şöyle konuştu:

"Biz sağlık çalışanları için müjde, bütün meslek gruplarını kapsayan yıpranma payı hakkıdır. Hekim, hekim dışı ayrımı gözetmeden bütün çalışanların ek ödemelerinin emekliliğe yansıtılmasıdır. 110 bin sağlıkçıyı ilgilendiren lisans tamamlama hakkının 2015 yılında başlatılacağının açıklanmasıdır. Sağlık Bakanlığı yetkililerinin çok hızlı bir şekilde beklentilerimizi karşılayacak çalışmaları tamamlaması elzemdir. Sağlı- Sen olarak taleplerimizin olduğu kadar verilen sözlerin hayata geçmesi konusunun da takipçisi olmaya devam edeceğiz. bugün işimize sahip çıktığımız ve işimizi bırakmadığımız gibi hedefe ulaşana dek bu işin peşini de asla bırakmayacağız."