29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolaysıyla 12 ilden 32 sanatçının eserlerinin yer aldığı "Cumhuriyet Coşkusu Sergisi"...

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolaysıyla 12 ilden 32 sanatçının eserlerinin yer aldığı "Cumhuriyet Coşkusu Sergisi" açıldı.

Eskişehir'de bulunan Yunus Emre, Eskişehir, Porsuk, Köprübaşı, Tepebaşı ve Odunpazarı Lions Kulüpleri Dernekleri ve Eskişehir Sanat Derneği'nin geleneksel olarak bu yıl 3'üncüsü gerçekleşen  "Cumhuriyet Coşkusu Sergisi"  Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Turgut Özakman Sergi Salonunda sanatseverlerin izlenimine sunuldu.

Ankara, İstanbul, Bursa, İzmir, Trabzon, Zonguldak, Samsun,  Isparta, Antalya, Sakarya, Kocaeli ve Eskişehir'den olmak üzere 32 konuk sanatçı resim, heykel, seramik olmak üzere 75 eseri ile sergi açılışına katıldı.

Açılışta konuşan Lions  Federasyonu Başkanı İlknur Kutucu, "Büyük önderimiz Atatürk'ün en büyük eserim dediği Cumhuriyet'imizi sergi coşkusuyla kutlayan sanatçılarımızı kutluyorum" dedi.

Sergi 2 Kasım'a kadar açık kalacak.