5. İstihdam ve Kariyer Günleri

5. İstihdam ve Kariyer Günleri
5. İstihdam ve Kariyer Günleri
ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından ulusal istihdam politikalarının oluşturulması, istihdamın korunması,...

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından ulusal istihdam politikalarının oluşturulması, istihdamın korunması, geliştirilmesi ve işsizliğin önlenmesi amacıyla "5. İstihdam ve Kariyer Günleri" etkinliği düzenlendi.

Valilikten yapılan açıklamada, etkinliğin   Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi binasında düzenlendiği bildirildi.

Eskişehir'in hem üretim hem de istihdam açısından Türkiye 'nin ön planda olan illeri arasında yer aldığını belirten Vali Güngör Azim Tuna, "Eskişehir sanayisinin kuvvetli olduğu havacılık ve raylı sistemler sektöründe son zamanlarda güzel çalışmalara imza atıldı. Eskişehir bir cazibe merkezi haline geldi. Sanayi alanında çoğalan iş alanlarından dolayı ilimize işçi göçü yaşanabilir" ifadelerini kullandı.

Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Hasan Yoldaş ise insanın ihtiyaç sahibi bir varlık olduğunu belirterek, kurum olarak çaresizliğe çözüm aradıklarını aktardı.

Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Özaydemir de son zamanlarda Eskişehir'de sanayi alanında ciddi atılımlar yapıldığını ve mesleki eğitimin ve kalifiye eleman bulmanın önemine dikkat çektiği kaydedildi.

Konuşmaların ardından Vali Tuna ve beraberindeki heyet açılış kurdelesi keserek, stantları gezdi.

Programa Başbakan Başdanışmanı Prof. Dr. Emine Nur Günay, Vali Yardımcısı Ferhat Çağlar ve çok sayıda davetli katıldığı bildirildi.