60 yaşındaki tekvandocu gözünü Avrupa'ya dikti

60 yaşındaki tekvandocu gözünü Avrupa'ya dikti
60 yaşındaki tekvandocu gözünü Avrupa'ya dikti
- Bir arkadaşının önerisiyle başladığı tekvandoda 25 yıldır mücadele eden milli sporcu Erfidan, Türkiye'yi Avrupa'da temsil etmek istiyor - Erfidan: "Yaşım 60 olmasına rağmen hiçbir antrenmanı kaçırmadım. Milli sporculuğa kadar yükseldim. Yaklaşık 50 madalyam var"

ESKİŞEHİR (AA) - SİNAN BALCIKOCA - Eskişehir'de arkadaş tavsiyesi üzerine başladığı tekvandoda 25 yılda yaklaşık 50 madalya kazanan 60 yaşındaki milli sporcu Mehmet Erfidan, Türkiye şampiyonu olup Avrupa 'da dereceye girmeyi hedefliyor.

Erfidan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, tekvandoya 35 yaşından sonra bir arkadaşının önerisiyle başladığını söyledi.

Türkiye birinciliği başta olmak üzere 25 yılda birçok derece kazandığını belirten Erfidan, "Arkadaşım daha sonra bıraktı ama ben devam ettim. Hala devam ediyorum, yaşım 60 olmasına rağmen hiçbir antrenmanı kaçırmadım. Milli sporculuğa kadar yükseldim. Yaklaşık 50 madalyam var" diye konuştu.

Erfidan, antrenmanlarını sürdürdüğü spor kulübünde tekvandocular yetiştirdiğini ifade etti.

Hakemlik de yaptığını dile getiren Erfidan, "Bundan sonra ise Türkiye şampiyonu olup Avrupa'da derece yapmayı hedefliyorum. Geçen yıl Güney Kore'ye gidecektim ancak sponsor bulamadığım için gidemedim. Herkesin sporla ilgilenmesini isterim. Hangi spor olduğu fark etmez. Gençlerimizin kötülüklerden korunması için spora yönelmesi gerekiyor" ifadesini kullandı.

Mehmet Erfidan, 15-19 Nisan'da Konya'da düzenlenecek Türkiye Poomse Şampiyonası'na katılacağını sözlerine ekledi.