8 Mart Dünya Kadınlar Günü

8 Mart Dünya Kadınlar Günü
8 Mart Dünya Kadınlar Günü
- Eskişehir'de bisiklet, "vosvos", motosiklet kulüpleri ve patencilerin oluşturduğu kortej, renkli görüntülere sahne oldu

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de, 8 Mart Dünya  Kadınlar Günü dolayısıyla "vosvos", bisiklet, motosiklet kulüpleri ve patenciler tarafından kortej oluşturuldu.

Eskişehir Bisiklet Derneği, Eskişehir Vosbağa Derneği, Eskişehir Motosiklet Kulüpleri Birliği, Türkchopper Mk Eskişehir ve Eskişehir Poten Grubu üyeleri, Eski Bağlar Mahallesi'ndeki bir alışveriş merkezi önünde bir araya geldi.

Eskişehir Bisiklet Derneği Başkanı Hülya Avdan, yaptığı açıklamada, etkinliğin amacının  Türkiye 'de kadının sesini duyurmak olduğunu söyledi.

Kadının güçlü ve güzel yönlerini, güzel tanımlamalarla belirtmek istediklerini vurgulayan Avdan, "Ülkemizde cinsiyet ayrımcılığının olmadığı bir ortam istiyoruz. Özgecan diğer öldürülen kadınların simgesi oldu. Öldürülen tüm kadınları da unutmamamız gerekiyor. 'Şiddete hayır' demek için karnaval havasında sesimizi duyurmaya çalışıyoruz" dedi.

Konuşmanın ardından bisiklet, motosiklet ve "vosvos"lara " Kadın candır", "Kadınlar Günü Kutlu Olsun" ve "Kadın Aşktır" yazıları asan üyeler, kortej oluşturdu.

Yaklaşık 500 kişinin katıldığı etkinlik, kent turuyla sona erdi.


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Türkiye

  ,

  8 Mart

  ,

  Kadın

  ,

  Alışveriş

  ,

  kent