Adliyede müvekkillerini, sahada kendini savunuyor

Adliyede müvekkillerini, sahada kendini savunuyor
Adliyede müvekkillerini, sahada kendini savunuyor
- Kardeşine sahip çıkması için babası tarafından kursa gönderilince 11 yaşında tekvandoya başlayan Avukat Taşkın, Milli Takım forması giymeyi hedefliyor - Taşkın: "Türkiye'deki şampiyonalarda birçok kez ikinciliğim ve üçüncülüğüm bulunuyor. Eskişehir şampiyonluklarım bulunuyor" - "Profesyonel olarak spor yapmam, avukatlar arasında ilgi görmemi sağlıyor. Benden savunma dersi almak istiyorlar"

ESKİŞEHİR (AA) - DENİZ AÇIK - Eskişehir'de, 11 yaşındayken "kardeşine göz kulak olmak" için başladığı tekvando sporunda katıldığı  Türkiye şampiyonalarında dereceleri bulunan Avukat Ebru Taşkın (28), sahada kendini, mahkeme huzurunda da müvekkillerini savunuyor.

Taşkın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çocukluğunda babasının, spora başlayan kardeşine sahip çıkması için kendisini de tekvando kursuna yazdırdığını belirterek, böylece bu branşla tanıştığını söyledi.

Sporu, eğitimi nedeniyle birçok kez bırakma noktasına kadar geldiğini ifade eden Taşkın, şöyle konuştu:

"Ne kadar düşünsem de bırakmadım. Türkiye'deki şampiyonalarda birçok kez ikinciliğim ve üçüncülüğüm bulunuyor. Eskişehir şampiyonluklarım bulunuyor. Avukatlık mesleği ne kadar sosyal olsa da spor konusunda genellikle asosyal olunuyor. Mesleğe ve profesyonel spora devam etmem çok farklı geliyor. Profesyonel olarak spor yapmam, avukatlar arasında ilgi görmemi sağlıyor. Benden savunma dersi almak istiyorlar. Avukatlar kendilerine vakit ayırmalıdır. Birçok spor dalıyla uğraşabilirler."

- "Hedefim, Tekvando Milli Takımına seçilmek"

Aynı zamanda şampiyonalarında tekvando hakemliği de yapan Taşkın, müvekkillerinden bazılarının, bu sporla uğraştığını duyunca şaşırdığını vurguladı.

Spor konularına ilgili olduğunu anlayınca onların sorularıyla karşılaştığını anlatan Taşkın, şunları kaydetti:

"Müvekkillerim, tekvandocu olduğunu öğrenince güvenleri artıyor. Hakim, savcı ve meslektaşlarımla spor konusunda görüşmelerim oluyor. Rakiplerim avukat olduğunu öğrenince arkadaşlıklar kurmak istiyor. Hukukçu olduğum için bana daha ciddi yaklaşıyorlar. Çocukluktan beri karşılaşmalara gidiyorum. Hukuk Fakültesinde okurken sporu ihmal ettim. O yüzden milli takıma seçilememiştim. Hedefim, Tekvando Milli Takımına seçilmek."

Taşkın, ailesi, Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin, Milli Takım Antrenörü İsa Şahin, federasyonun yönetim kurulu üyesi ve Sarar Spor Kulübü Başkanı Alaattin Çoban'a, desteklerinden dolayı teşekkür etti.