Adsız Dünya Çocuklarına Fotoğraf Sergisi

Adsız Dünya Çocuklarına Fotoğraf Sergisi
Adsız Dünya Çocuklarına Fotoğraf Sergisi
- Gazeteci ve fotoğraf sanatçısı Tigin'in savaş bölgelerinde çektiği fotoğraflarına yer verilen sergi, kapanış töreniyle sona erdi

ESKİŞEHİR (AA) - Gazeteci ve fotoğraf sanatçısı Barkan Tigin'in savaş bölgelerinde çektiği fotoğraflardan oluşan "Adsız Dünya Çocuklarına" adlı serginin kapanış töreni gerçekleştirildi.

Atila Özer Karikatürlü Ev'deki törende konuşan Tigin, 1987 yılından bu yana savaş bölgelerinde yaptığı haberlerde, savaşın çocukların üzerindeki etkisini anlatmak için bu projeyi başlattığını söyledi.

İstanbul 'dan yaklaşık iki yıl önce Eskişehir'e gelip yerleştiğini anlatan Tigin, "Birçok ülke gezdim ancak Eskişehir'de huzur buldum. Bundan sonra da yapacağım tüm projelerin adresi Eskişehir olacak. Hedefim; Eskişehir'den yola çıkarak önce  Türkiye 'de, sonra  Avrupa 'nın birçok ülkesinde bu sergiyi açmaktır. Hedefimi başaracağıma inanıyorum" diye konuştu.

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ise savaşlarda en çok kadın ve çocukların mağduriyet yaşadığını dile getirdi.

Yıllar geçse de dünyadaki silah terörü bitmedikçe bu savaşların sona ermeyeceğini kaydeden Ataç, "Daha bu konuda çok acılar çekeceğimiz ortada. Dileğim; insanoğlu akıllansın, savaşlara son versin, tüm dünyada barış hakim olsun" ifadesini kullandı.