AK Parti Eskişehir Milletvekili Koca:

AK Parti Eskişehir Milletvekili Koca:
AK Parti Eskişehir Milletvekili Koca:
- "Çevreyolunda eksik işlerin tamamlanması ile ilgili olarak müteahhide geçen hafta yer teslimi yapıldı. İhale, toplam 60 milyon liraya sonuçlandı"

ESKİŞEHİR (AA) - AK Parti Eskişehir Milletvekili Salih Koca, "Çevreyolunda eksik işlerin tamamlanması ile ilgili olarak müteahhide geçen hafta yer teslimi yapıldı. İhale, toplam 60 milyon liraya sonuçlandı" dedi.

Koca, AK Parti İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında, "Halk Günü" programını Meclis'teki yoğun program nedeniyle yaklaşık 1.5 aydır gerçekleştiremediklerini anımsattı.

Bundan sonraki dönemde elinden geldiği kadar "Halk Günü" programlarını gerçekleştirip Eskişehir ile projeleri paylaşacaklarını belirten Koca, Eskişehir gündemini meşgul eden demiryolunun yeraltına alınmasıyla ortaya çıkan kapalı kesitle ilgili bilgi verdi.

Koca, kapalı kesit üzerindeki rekreasyon alan çalışması için ihalenin tamamlandığını anlatarak, "Şu an itibari ile müteahhide yer teslimi yapıldı ve süreç başladı. Müteahhit artık gerekli çalışmaları yapıp işe başlayacak. Resmi süreçler tamamlandı. İnşallah orasını kentimizin nefes alacağı bir yürüyüş alanı, bir meydan, bir rekreasyon alanı olarak hep beraber değerlendirecek ve Eskişehir hizmetine sunacağız." dedi.

Çevreyolunda ise yaklaşık 30 noktadaki eksikliklere ilişkin ihale yapıldığını dile getiren Koca, şunları kaydetti:

"Çevreyolunda eksik işlerin tamamlanması ile ilgili olarak müteahhide geçen hafta yer teslimi yapıldı. İhale, toplam 60 milyon liraya sonuçlandı. Küçük bir işten bahsetmiyoruz. Bu kapsamda birinci olarak öncelikle çevreyolu ile havaalanı arasındaki 2.5 kilometrelik kısım duble yol olacak. Yani bundan sonra havaalanına kadar duble yola kavuşacağız. Ondan sonra Sarıcakaya yolu ile ilgili resmi ihale sonuçları şu anda devam ediyor. İkincisi ise Yenikent ile Asri Mezarlık arasında duble yol yapılacak. Üçüncü olarak da Anadolu Üniversitesi önünden Ankara istikametine dönebileceğiz. ESTİM Toptancılar Sitesi üzerindeki yan yol bağlantıları tamamlanacak. Kütahya yolu üzerindeki köy bağlantılarımızın ana artere bağlantılarındaki sorunları giderilecek. Yine Ankara yolu üzerindeki birtakım köylerimizin ana yola olan bağlantı problemleri çözülmüş olacak. Çevreyolu üzerindeki 30 noktadaki sıkıntılar giderilmiş olacak. Sadece çevreyolu değil Kütahya yolu, Ankara ve Bursa yolu üzerindeki sorunlarda bu şekilde giderilmiş olacak. 60 milyon liralık işten bahsediyoruz."

Koca, daha sonra seçimlere ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtladı.