AK Parti Eskişehir Milletvekili Koca:

AK Parti Eskişehir Milletvekili Koca:
AK Parti Eskişehir Milletvekili Koca:
- "Yapılan görüşme ve müzakerelerde en uygun bir koalisyonu kurmak ve hükümeti kurarak çalışmaya devam etmek istiyoruz"

ESKİŞEHİR (AA) - AK Parti Eskişehir Milletvekili Salih Koca, "Yapılan görüşme ve müzakerelerde en uygun bir koalisyonu kurmak ve hükümeti kurarak çalışmaya devam etmek istiyoruz" dedi.

Koca, AK Parti İl Başkanlığı binasında düzenlenen "Halk Günü" uygulaması öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

Bir gazetecinin "Seçim sonuçlarını değerlendirir misiniz?" sorusu üzerine Koca, seçimlerin demokratik bir ortamda gerçekleştirdiğini bildirdi.

AK Parti teşkilat çalışanlarına teşekkür eden Koca, şöyle konuştu:

"Seçim sonuçları bizim beklediğimiz bir sonuç değildi.  Türkiye genelinde bu seçimlerde oy oranlarımızda bir düşüş oldu. Türkiye genelinde yüzde 9 gibi bir düşüş, Eskişehir'de ise yüzde 7.25 lik bir düşüş söz konusu oldu. Millete küsmek olmaz. Sandıklar kuruldu, milli irade tecelli etti ve yüksek bir katılım oranıyla milletimiz kararını verdi. Bize düşen buna teşekkür etmek. Varsa aksaklıklarımız, eksikliklerimiz ve yanlışlarımız bunları araştırıyoruz. Bunları gidererek yolumuza devam edeceğiz."

Koca, milletin ümidinin AK Parti olduğunu ve vatandaşların ülkeyi yönetme görevini AK Parti'ye verdiğini bildirdi.

Bu seçim sonucunda koalisyon sonucunun doğduğunu hatırlatan Koca, şunları söyledi:

"Yapılan görüşme ve müzakerelerde en uygun bir koalisyonu kurmak ve hükümeti kurarak çalışmaya devam etmek istiyoruz. Şu an ki gözüken tabloda iki koalisyon üzerinde daha çok duruluyor. Bunlar  CHP ve MHP koalisyonu. Bizim tabanımıza sorduğunuzda öncelikle MHP ile yogun bir görüş birliği olduğu gözüküyor. Bu CHP ile olmaz anlamında değil. CHP ve MHP ile görüşülecek, istekleri alınacak ve genel merkezimiz kararını verecek."

Koca, Eskişehir'e yapılan yatırımların devam edip edilmediği sorusu üzerine, "Geçmişte yapılan yatırımlarımıza hizmetlerimiz eksiksiz bir şekilde kaldığı yerden devam edecek" dedi.