AK Parti Eskişehir Milletvekili Koca:

AK Parti Eskişehir Milletvekili Koca:
AK Parti Eskişehir Milletvekili Koca:
- "Öncelikli hedefimiz ve beklentimiz bizim de bir koalisyon hükümetinin kurulması yani milletin mesajının alınması"

ESKİŞEHİR (AA) - AK Parti Eskişehir Milletvekili Salih Koca, "Öncelikli hedefimiz ve beklentimiz bizimde bir koalisyon hükümetinin kurulması yani milletin mesajının alınması" dedi.

Koca, parti binasında düzenlediği basın toplantısında, koalisyon hükümeti kurmak için bugün görüşmelere başlandığını anımsattı.

Onurlu bir koalisyon hükümeti kurmak için çalıştıklarını belirten Koca, krizlere meydan vermemek için hükümetin hemen kurulması gerektiğini söyledi.

Dünyada bir çok yerde yaşanan ekonomik sıkıntılardan Türkiye 'nin de etkilenmemesi için koalisyon hükümetin kurulması için kararlıklıkla çalışacaklarını dile getiren Koca, "Bu çalışmaları biz milletimiz için yapıyoruz" dedi.

Koca, koalisyon hükümeti kurulamaması ihtimaline değinerek, şöyle konuştu:

"Bugüne kadar sürdürmüş olduğumuz ilkeler doğrultusunda siyasetimizi yapacak bu ilkelerden taviz vermeyeceğiz tekrar milletimizin hakemliğine gideceğiz. Bu konuda da hazırız. Öncelikli hedefimiz ve beklentimiz bizim de bir koalisyon hükümetinin kurulması yani milletin mesajının alınması. Bu anlamda muhalefet partilerinin de milletin vermiş olduğu mesajı alacağına ve yapıcı bir tavır takınacaklarını ümit ediyorum."