AK Parti Eskişehir Milletvekili Koca, işçilerle buluştu

AK Parti Eskişehir Milletvekili Koca, işçilerle buluştu
AK Parti Eskişehir Milletvekili Koca, işçilerle buluştu
ESKİŞEHİR (AA) - AK Parti Eskişehir Milletvekili Salih Koca, kamu kurumlarında çalışan işçilerle bir araya geldi.Koca, toplantıda yaptığı konuşmada,...

ESKİŞEHİR (AA) - AK Parti Eskişehir Milletvekili Salih Koca,  kamu kurumlarında çalışan işçilerle bir araya geldi.

Koca, toplantıda yaptığı konuşmada, işçilerin taleplerini önemsediklerini belirterek, kentin TÜLOMSAŞ, TCDD, Şeker Fabrikası, Eti Bor gibi önemli ve köklü kuruluşları bünyesinde barındırdığını bildirdi.

Bu kurumlarda çalışan işçilerle daha önce defalarca kez görüşerek taleplerini dinlediklerini hatırlatan Koca, şöyle konuştu:

"Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi olarak taleplerine ayrı bir özenle yaklaştık. İmzalanan çerçeve protokol kapsamında işçi hakları daha da iyileştirildi. Başbakanımızın açıkladığı müjdelerden en önemlisi 5 ay 29 günden fazla çalıştırılamayan işçilerin sorunlarının yasama dönemi başlar başlamaz yapılacak olan düzenlemeyle çözülecek olmasıdır. Bunun yanında işçilerimize yılda 500 lira denge ödemesi yapılması, maaş iyileştirmeleri ve yıllık 11,3 gibi önemli oranda zam; imzalanan protokol metninde yer almıştır. Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Başbakanımız ve Bakanlarımızın desteğiyle bugün bu noktaya geldik. Bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da işçi kardeşlerimizin her daim yanında olacağız. Hayırlı olsun." 

İşçiler de Açıklanan çerçeve anlaşmadan dolayı olumlu görüşlerini dile getirerek, yapılacak olan düzenlemeler ve açıklanan zam oranından dolayı hükümete teşekkür etti.