AK Parti Eskişehir Milletvekili Salih Koca:

AK Parti Eskişehir Milletvekili Salih Koca:
AK Parti Eskişehir Milletvekili Salih Koca:
- "Cumhurbaşkanı ve Başbakana hakaret etmek hiç bir vatan evladına yakışacak bir durum değildir"

ESKİŞEHİR (AA) -  AK Parti Eskişehir milletvekili Salih Koca, cumhurbaşkanına ve başbakana hakaret etmenin hiç bir vatan evladına yakışacak bir durum olmadığını söyledi.

Koca, partisinin Eskişehir İl Başkanlığı'nda düzenlenen Halk Günü'nün ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, 1 Kasım'da yapılacak olan seçimle ilgili 23 milletvekili aday adayının başvuruda bulunduğunu belirtti.

Geçmiş seçimde adaylık için başvuruda bulunan bazı kişilerin başvurusunun gerçekleşmediğini ifade eden Koca, şunları söyledi:

"İlk kez başvuran arkadaşlarımızda oldu. Bu adayların hepsi birbirinden değerli arkadaşlarımız ve hepsi de sürpriz isimler. Bu arkadaşlarımıza partimize verdiği desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. 18 Eylül'de listelerimiz kesinleşmiş olur. Tüm yetki genel merkezimizde ve üst kurulumuzda."

Milletvekili Salih Koca, CHP Eskişehir milletvekili Cemal Okan Yüksel'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu'na hakaret etmesine ilişkin bir gazetecinin sorusu üzerine:

"Cumhurbaşkanı ve başbakanımıza hakaret etmek hiç bir vatan evladına yakışacak bir durum değildir. Cumhurbaşkanı seçilirken yaklaşık yüzde 52 oy oranı ile seçildi ve Eskişehir'den yüzde 46 oy aldı. Başbakanımız ise son seçimlerden yüzde 41 oy aldı. Eskişehir'den ise yüzde 37 oy aldı. Acaba onları seçen milletimizi de mi serseri olarak nitelendiriyorsunuz?. Seçilene hakaret etmek, seçene da hakaret etmek demektir" dedi.