AK Parti İl Başkanı Ünlü:

AK Parti İl Başkanı Ünlü:
AK Parti İl Başkanı Ünlü:
- "Seçim süreci ve sonrası ilgili tüm bileşenler tarafımızca tahlil edilmiştir. Çalışmalarımıza ise kaldığımız yerden devam edeceğiz"

ESKİŞEHİR (AA) - AK Parti İl Başkanı Dündar Ünlü , "Seçim süreci ve sonrası ilgili tüm bileşenler tarafımızca tahlil edilmiştir. Çalışmalarımıza ise kaldığımız yerden devam edeceğiz"

Ünlü, parti binasında düzenlediği basın toplantısında, yoğun bir seçim sürecinin ardından sakin ve sağlıklı bir değerlendirme süreci yaşadıklarını söyledi.

Genel seçim sonuçlarının tek başına iktidar hedefi olan AK Parti için memnuniyet verici olmadığını belirten Ünlü, şunları kaydetti:

"AK Parti genel seçimlerde birinci olan partidir, buna rağmen seçim sonuçlarını hüzünle karşılayan da AK Partililer olmuştur. AK Parti'nin yarısı kadar oy alan partilerin ise sonucu zafer olarak kabul ettiğini görmekteyiz. Şu açıktır ki AK Parti millete gerektiği gibi hizmet edemeyecek olmanın üzüntüsünü çekerken yönetime talip olmak yerine yalnızca AK Parti karşıtlığından beslenen, siyaseti millete hizmet etmek için değil intikam vasıtası olarak kullanan partiler büyük bir mutluluk içindedir. Sonuçlardan dolayı üzgünüz fakat ne şehrimize ne de milletimize kırgın değiliz. Seçim süreci ve sonrası ilgili tüm bileşenler tarafımızca tahlil edilmiştir. Çalışmalarımıza ise kaldığımız yerden devam edeceğiz."

Ünlü, ayrıca Eskişehir'deki bazı belediyelerin eşçinsel eğilimin ''Onur yürüyüşü''ne destek olmak için logolarını değiştirdiğini dile getirerek, " Belediye başkanları belediyelerde vatandaşların verdiği emaneti temsil etmektedir. Belediyeler tüm vatandaşlarımızındır. Hiç kimsenin bu logoları bir kesime destek vermek adına değiştirmeye hakkı söz konusu değildir. Bu çok yanlıştır, esefle kınıyoruz" diye konuştu.