AK Parti Odunpazarı İlçe Başkanı Doğan:

AK Parti Odunpazarı İlçe Başkanı Doğan:
AK Parti Odunpazarı İlçe Başkanı Doğan:
- "(Ölen köpeklerin çöp arabasına atılması) Görüntüler yayınlandıktan hiçbir sorumluluğu olmayan 2 işçi kardeşimiz istifaya zorlandı. Bu yapılan büyük bir haksızlık ve vicdansızlıktır"

ESKİŞEHİR (AA) - AK Parti Odunpazarı İlçe Başkanı Volkan Doğan, Odunpazarı bölgesindeki hayvan barınağında ölen köpeklerin çöp arabasına atılmasını içeren görüntülerin yayınlanmasının ardından olayda sorumluluğu olmayan 2 işçinin istifaya zorlandığını belirterek, "Bu yapılan büyük bir haksızlık ve vicdansızlıktır" dedi.

İstifaya zorlanan işçiler Ramazan Tursun ve Barış Tepegöz ile parti binasında basın toplantısı düzenleyen Doğan, 7 Aralık'ta Odunpazarı Bölgesindeki sokak köpekleri sorununa ilişkin basın açıklaması yaptığını anımsattı.

Aynı gün Odunpazarı bölgesindeki hayvan barınağında ölen köpeklerin çöp arabasına atılmasını içeren görüntüleri de basına dağıttıklarını hatırlatan Doğan, şunları kaydetti:

"Görüntüler yayınlandıktan hiçbir sorumluluğu olmayan 2 işçi kardeşimiz istifaya zorlandı. Bu yapılan büyük bir haksızlık ve vicdansızlıktır. 'Sosyal demokratım', 'emekçinin yanındayım' diyen Kazım Kurt'un yönettiği Odunpazarı Belediyesinde 2 işçi zorla istifa ettirildi. Siz bu zulümleri yaptıkça Odunpazarı ilçe Başkanlığı olarak tüm hukuksuzlukların karşısında olacağız. Bu işçilerin çocukları var, ev kredisi ödüyorlar. Odunpazarı Belediyesi'nde çalışan işçi ve emekçi kardeşlerimin her türlü hakkını, hukukunu sağlamakla mükellefiz. AK Parti tüm işçi kardeşlerimizin yanındadır ve olmaya da devam edecektir. İstifaya zorlanan bu kardeşlerimizin hukuki mücadeleleri noktasında da adımlarımızı attık. Hiçbir işçi kardeşimizi boynu bükük bırakmamak için çalışmaya devam edeceğiz."

İşçilerden Ramazan Tursun ise son 2 yıldır o bölgede görev yaptığını belirterek, haftada yaklaşık 40 köpek ölüsünü sağlıksız ortamda çöp arabasına koyduklarını söyledi.

Barış Tepegöz ise sağlıksız koşullarda çalıştıklarını belirterek görüntülerden sonra istifaya zorlandıklarını bildirdi.