Ali İsmail Korkmaz davası

Ali İsmail Korkmaz davası
Ali İsmail Korkmaz davası
- Güvenlik kamerası kayıtlarının silinmesiyle ilgili otel sahibi ve polis memurunun yargılanmasına devam edildi

ESKİŞEHİR (AA) - Üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz'ın, Eskişehir'deki Gezi Parkı odaklı eylemde darbedilerek yaşamını yitirdiği olayda, otelin güvenlik kamerası kayıtlarının silinmesine ilişkin işletme sahibi Erdoğan Gözseçen ile polis memuru Hüseyin Engin'in yargılanmasına devam edildi.

Eskişehir 8'inci Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya merhum Korkmaz'ın ailesinin avukatlarından Özgür Özlem Öngel ile tutuksuz sanık Gözseçen ve avukatı Yahya Ünaldı katıldı. Tutuksuz sanık Engin ise duruşma salonuna gelmedi.

Gözseçen, suçsuz olduğunu savunarak, "Delilleri karartmadım. Suçlamaları kabul etmiyorum. Zaten şalteri indirecektim, o sırada polis geldi. Beraatimi talep ediyorum" diye konuştu.

Ünaldı da müvekkilinin suçsuz olduğunu belirterek, "Atılı suç unsurları oluşmamıştır. Olay zaten otel önünde gerçekleşmemiştir. Müvekkilimin beraatini talep ediyorum" dedi.

Öngel ise sanıklardan şikayetçi olduklarını, kameranın kapatılmasının delillerin karartılması anlamına geldiğini kaydederek, "Sanıkların cezalandırılmalarını talep ediyoruz" ifadesini kullandı.

Mahkemenin hakimi, dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.