Alpu'da numarataj çalışmaları

Alpu'da numarataj çalışmaları
Alpu'da numarataj çalışmaları
ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ile Alpu Belediyesinin ilçe merkezindeki mahallelerde gerçekleştirdiği numarataj çalışmaları devam...

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ile Alpu Belediyesinin ilçe merkezindeki mahallelerde gerçekleştirdiği numarataj çalışmaları devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre ekipler, çalışmalar kapsamında cadde, sokak ile hatalı bina kapı numaralarının düzeltilerek yeni numaraların çakılması işlemlerinde sona yaklaştı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, vatandaşların adreslerinin ulaşılabilir olması için eksik bulvar, cadde ve sokak tabelalarını yenilendiğini belirterek, hatalı olan tabelaların da ekipler tarafından değiştirildiğini kaydetti.

Başkan Büyükerşen il sınırları içinde tüm bölgelerde bu çalışmaları gerçekleştireceklerini dile getirerek, "Ekiplerimiz, çalışma yapılan yerlerde haritalama işlemleri de yapıyor, eksik ve hatalı olan adres bilgilerini adres kayıt sistemi üzerinden düzenliyorlar. Bundan böyle, çalışma yapılan bölgelerde yaşayan vatandaşlarımız adresle ilgili hiçbir problemle karşılaşmayacaklar. Vatandaşların adres bulmada önemli olan tabela ve numara levhalarını koruması rica ediyoruz" ifadelerini kullandı.