Anadolu Ajansı 95 yaşında

Anadolu Ajansı 95 yaşında
Anadolu Ajansı 95 yaşında
- Eskişehir Valisi Tuna: "Anadolu Ajansı, kazandığı itibarla milli değerimiz olmuştur"

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, " Anadolu Ajansı (AA) kazandığı itibarla milli değerimiz olmuştur" dedi.

Tuna, Anadolu Ajansı Eskişehir Bürosu'nu ziyaret etti. AA Bursa Bölge Müdürü Ömer Erim Baştimar'dan AA'dan çalışmaları hakkında bilgi alan Tuna, AA'nın  Türkiye 'nin Kurtuluş Savaşı sırasında kurulan en önemli değerlerinden biri olduğunu söyledi.

AA'nın Türkiye'nin sesini dünyaya duyurmada önemli bir rolü olduğunu aktaran Tuna, şöyle konuştu:

"Herkesin saygısını, sevgisini kazanmış bu zamana kadar. Gösterdiği performansla önemli bir misyonu gittikçe büyüyerek, güçlenerek yerine getiriyor. AA, haberi hızlı, doğru ve tarafsız şekilde iletiyor. Çünkü günümüzde çok ciddi bir dezenformasyon yaşanıyor. Haberi tarafsız ve hızlı iletebilen çok fazla ajans yok maalesef. Yabancı ajanslarda bile maalesef bu tür manipülasyonlara şahit olabiliyoruz. Türkiye'nin dünyada gösterdiği seviyeli duruş gibi, AA'nın politikası da Türkiye'ye yakışır bir şekilde. Biz de bununla gurur duyuyoruz. İtibar kolay kazanılmıyor. Bu çok uzun zamanda elde edilir emek harcamak gerekir. Birçok hükümet geldi, geçti ama AA'nın ilkelerinde duruşundan performansından zarar görmeden bu günlere geldi. İtibari kaybetmek kolaydır. AA kazındığı itibarla milli değerimiz olmuştur."