Ankara'daki terör saldırısına tepkiler

Ankara'daki terör saldırısına tepkiler
Ankara'daki terör saldırısına tepkiler
- Eskişehir'de bazı sivil toplum örgütleri tarafından yürüyüş düzenlendi

ESKİŞEHİR (AA) -  Ankara 'daki terör saldırısı, Eskişehir'de bazı sivil toplum örgütlerince düzenlenen yürüyüşle protesto edildi.

İstiklal Mahallesi Porsuk Bulvarı'nda toplanan DİSK ve KESK'e bağlı bazı sivil toplum kuruluşlarının üyeleri saygı duruşunda bulunup, slogan attıktan sonra yürüyüşe geçti.

Pankart ve dövizler taşıyan gruptakiler, slogan atarak Yeni Bağlar Mahallesi İsmet İnönü Caddesi'ndeki Ali İsmail Korkmaz'ın heykelinin bulunduğu alana yürüdü.

Grup daha sonra Üniversite Caddesi'nde bulunan bir alışveriş merkezi önünde durdu.  Anadolu Üniversitesindeki bazı görevli öğretim üyeleri ve öğrenciler de gruba destek verdi.

Grup adına açıklama yapan Eskişehir Tabip Odası Başkanı Nazım Yılmaz, yaşanan olaylardan dolayı herkesin mutsuz olduğunu söyledi. Yılmaz, "İnsanlıktan utandık. Biz, Ankara'ya barış için gitmiştik. Kararlıydık barış için, mücadele etmek için and içmiştik. Öncelikle halkların kardeşliğini kazanmasını sağlayacağız. Türkiye 'de barışı sağlayacağız" dedi.

Grup daha sonra patlamada ölen kişilerin fotoğraflarını yer aldığı alana karanfil bıraktı.

Hoşnudiye Mahallesi İstasyon Caddesi'ndeki Tren Garı önünde toplanan demiryolu çalışanları ise patlamada hayatını kaybedenler için saygı duruşunda bulundu.

Grup adına açıklama yapan Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası Şube Başkanı Ersin Cem Paralı, yaşanan acıyı tarif edecek kelime bulamadıklarını söyledi. 

Yaşanan olaylarda onlarca kişinin öldüğünü hatırlatan Paralı, "Demiryolu çalışanlarımız bir şölene gider gibi eşleriyle, çocuklarıyla  katıldılar bu mitinge. Ölen arkadaşlarımızın acıları yüreğimizi dağlıyor. Biz demiryolu çalışanları meslektaşlarımıza yapılan hiçbir  haksızlık, hiçbir zulüm karşısında  sessiz kalmadık. Bundan sonra da kalmayacağız" ifadelerini kulandı.

Grup, açıklamanın ardından dağıldı.