Ankara'daki terör saldırısına tepkiler

Ankara'daki terör saldırısına tepkiler
Ankara'daki terör saldırısına tepkiler
- Eskişehir Demokratik Kadın Platformu üyesi Gezer: - "Ankara'da yaşanan katliam, eşitlik, özgürlük, adalet için mücadele eden barış ve demokrasi konusunda ısrarlı ve kararlı olanlara karşı yöneltilmiş alçakça bir saldırıdır"

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de, Ankara 'da meydana gelen terör saldırısı kadın platformu üyeleri tarafından protesto edildi.

 Eskişehir Demokratik Kadın Platformu üyesi Derya Gezer, Hoşnudiye Mahallesi Porsuk Bulvarı'nda toplanan grup adına yaptığı açıklamada, saldırıda hayatını kaybedenleri saygıyla andıklarını söyledi.

Gezer, 10 Ekim'de emek, barış ve demokrasi vurgusu ile Ankara Tren Garı önünde toplanan 99 kişinin sadece barış istediği için hayatını kaybettiğini, yaklaşık 500 kişinin ise yaralandığını anımsattı.

 Ankara'da yaşanan katliamın, eşitlik, özgürlük, adalet için mücadele eden barış ve demokrasi konusunda ısrarlı ve kararlı olanlara karşı yöneltilmiş alçakça bir saldırı olarak niteleyen Gezer, inadına barışı ve kardeşliği haykırmaya devam edeceklerini kaydetti.

Yere konulan ve üzerinde "Kadınlar barış istiyor" yazılı pankarta karanfil koyan ve mum yakan grup üyeleri, bir süre slogan attıktan sonra dağıldı.