Aşıklar Yunus Emre Kültür Merkezinde buluştu

Aşıklar Yunus Emre Kültür Merkezinde buluştu
Aşıklar Yunus Emre Kültür Merkezinde buluştu
Odunpazarı Belediyesi'nin kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından "Aşık Atışması ve Türküler" isimli Türk Halk Müziği konseri düzenlendi

ESKİŞEHİR (AA) - Odunpazarı Belediyesi'nin kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından "Aşık Atışması ve Türküler" isimli Türk Halk Müziği konseri düzenlendi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, Odunpazarı Belediyesi Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen konsere, belediye meclis üyeleri, daire müdürleri ve çok sayıda sanatseverin katıldığı bildirildi.

Kenan Pekgöz 'ün şefliğinde, Aşık Ahmet Poyrazoğlu ve Aşık Orhan Üstündağ'ın konuk sanatçı olarak sahne aldığı konser dinleyiciler tarafından beğeniyle izlenildi.

Aşık Mahsuni Şerif, Aşık Veysel Şatıroğlu, Aşık Muhlis Akarsu, Aşık Davut Sulari ve Erzurumlu Emrah'ın eserlerinin seslendirildiği konserde, solistler ve koro üyeleri tarafından "Kanadım Değdi Sevdaya", "Gönül Sana Nasihatım", "Bir Güzelin Aşığıyım" gibi seçme eserler seslendirildi.