"Ata'ya sözüm var" etkinliği

"Ata'ya sözüm var" etkinliği
"Ata'ya sözüm var" etkinliği
- Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 77'nci yılında, "Ata'ya sözüm var" etkinliği kapsamında öğrenci, meslek grubu temsilcisi, sivil toplum üyesi ve vatandaşlar için Anıtkabir gezisi düzenledi

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 77'nci yılında, "Ata'ya sözüm var" etkinliği kapsamında öğrenci, meslek grubu temsilcisi, sivil toplum üyesi ve vatandaşlar için Anıtkabir gezisi düzenledi.

Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, düzenlenen organizasyonla kentte eğitim gören ilköğretim, ortaöğretim, lise, üniversite öğrencileri ve çeşitli meslek grupları ile sivil toplum kuruluşlarından vatandaşlar, Atatürk'e bağlılıklarını ve saygılarını göstermek üzere Türk bayraklarıyla birlikte, Anıtkabir'de Ata'nın huzuruna çıktıkları kaydedildi.

Anıtkabir ziyaretine ayrıca, Ankara'da bulunan ve diğer şehirlerden gelen Eskişehirliler de yoğun ilgi gösterdiği belirtildi.

Açıklamada, Şeref defterini de imzalayan Büyükerşen'in:

"Vatanımızın kurtarıcısı, cumhuriyetimizin kurucusu, devrimlerimizin yaratıcısı aziz Atamız, kurduğun cumhuriyetin çağdaş, aydınlık ve güzel şehri Eskişehir'in gençleri olarak huzurunuzdayız. Aramızdan ayrılışının 77. yılında aziz hatıran önünde büyük bir özlem ve saygıyla eğiliyoruz. Senin cumhuriyeti emanet ettiğin gençlik olarak gösterdiğin hedefe ulaşmaktan hiçbir zaman vazgeçmedik ve vazgeçmeyeceğiz" ifadelerine yer verdi.