Atletizm: Turkcell Küçükler Atletizm Festivali

Atletizm: Turkcell Küçükler Atletizm Festivali
Atletizm: Turkcell Küçükler Atletizm Festivali
ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü Küçükler Atletizm Takımı, İzmir'de gerçekleştirilen Turkcell Küçükler Atletizm Festivali...

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü Küçükler Atletizm Takımı, İzmir 'de gerçekleştirilen Turkcell Küçükler Atletizm Festivali Finalleri'nden başarıyla döndü.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Türkiye Atletizm Federasyonu bünyesindeki müsabakade, gruplarından çıkan 16 takım yarıştı. Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları, genel klasmanda 5'inci oldu.

Küçük atletler 5X80 metre bayrak yarışında ise Asude Esen, Yeliz Kalava, Seda Arslan, Zeynep Çaylak ve Zeynep İpoğlu'ndan oluşan takım üçüncü oldu.

Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü'nden Zeynep Çıplak yüksek atlama dalında ikinci olarak, bir kez daha kürsüye çıktı.

Küçük atletlerin çok başarılı bir sezon geçirdiğini vurgulayan Büyükşehir  Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Oğuzhan Özen, "Küçük sporcularımızı kutluyorum. Onlarda  gördüğümüz başarılı olma potansiyelini desteklemeye devam edeceğiz. Amacımız, Eskişehir'in ismini sporda en iyi  yerlere getirecek sporcular yetiştirmektir" dedi.