AÜ'de öğrencilerden protesto

AÜ'de öğrencilerden protesto
AÜ'de öğrencilerden protesto
- Bir grup öğrenci, kendileriyle görüşmediği iddiasıyla Rektör Prof. Dr. Gündoğan'ı protesto etti

ESKİŞEHİR (AA) - Anadolu Üniversitesi'nde (AÜ) bir grup öğrenci, kendileriyle görüşmediği iddiasıyla Rektör Prof. Dr. Naci Gündoğan'ı protesto etti. 

Yunusemre Yerleşkesi içerisinde bulunan rektörlük binası önünde saat 07.30'da toplanan öğrenciler, Gündoğan'ı ve rektör yardımcılarını saat 08.30'a kadar beklediler.

Burada grup adına açıklama yapan Soner Türkyılmaz, Prof. Dr. Naci Gündoğan ile görüşmeye geldiklerini ancak sabah saatlerinden itibaren beklemelerine rağmen kendisi ile görüşemediklerini belirtti. 

Türkyılmaz, okulda son günlerde öğrenciler ile polis arasında gerginlik yaşandığını ve birçok öğrencinin de yaralandığını bildirerek, bundan büyük rahatsızlık duyduklarını vurguladı. 

Prof. Dr. Gündoğan'ın yaklaşık 2 yıl önce görevine başladığını ancak hiç bir şekilde kendisi ile görüşme imkanı bulamadıklarını anlatan Türkyılmaz, "Sabah işe gelmeyen ve kendisini bir türlü göremediğimiz rektörümüz için kayıp ilanı vereceğiz. Hocamızı gören ve yerini bildirenlere ödül vereceğiz. Bunun yanı sıra kendisi hakkında mesaiye geç geldiği için tutanak tuttuk" dedi. 

Grup basın açıklamasının ardından olaysız dağıldı.