Baba Destek Eğitimi Programı'na katılanlara sertifika verildi

Baba Destek Eğitimi Programı'na katılanlara sertifika verildi
Baba Destek Eğitimi Programı'na katılanlara sertifika verildi
ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de Halk Eğitim Merkezi, Tepebaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) ve Eğitim Bir-Sen 2 No'lu...

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de Halk Eğitim Merkezi, Tepebaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) ve Eğitim Bir-Sen 2 No'lu Şubesi tarafından düzenlenen Baba Destek Eğitim Programı'na (BADEP) katılan 18 babaya sertifika verildi.

Anadolu Üniversitesi (AÜ) içinde yer alan Eğitim Bir-Sen 2 No'lu Şubesi bahçesinde düzenlenen törende konuşan AÜ Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, böylesine anlamlı bir programın meyvelerini görmekten mutlu olduğunu söyledi.

Toplumun tüm kesimlerinin eğitim konusunda üzerine düşeni yapması gerektiğini dile getiren Prof. Dr. Gündoğan, "Burada çok anlamlı bir işbirliğini görüyorum. Eğitimin her yaşta yapıldığı ve AÜ'de böyle bir etkinliğin düzenlenmesinden mutluluk duyuyorum. Bundan sonra da üniversite olarak bu tür eğitim programlarına katkı sunmaya devam edeceğiz. Eğitimlere katılan herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Tepebaşı Kaymakamı Mustafa Ünaldı ise babaların ve annelerin eğitimine önem verdiklerini belirterek, "Yaklaşık yıldan beri sistematik olarak bu eğitimleri veriyoruz. Gönüllü olarak 70 öğretmen arkadaşımız tarafından verilen eğitimlerde yaklaşık 5 bin kişiye ulaştık. Eğitimleri kararlı şekilde sürdüreceğiz" dedi.

Eğitim Bir-Sen 2 No'lu Şube Başkan Yardımcısı Caner Akkurt ise eğitimlerin 12 hafta sürdüğünü belirterek, katılan sendika üyelerine teşekkür etti.

Sendika olarak sosyal sorumluluk projelerine önem verdiklerini anlatan Akkurt, bu anlamda Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesindeki Ayvalık Çok Programlı Lisesi'ne kütüphane kurduklarını sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından programa katılan babalara sertifika verildi.