Basketbolda maçın ardından

Basketbolda maçın ardından
Basketbolda maçın ardından
- NSK Eskişehir Basket Başantrenörü Greenberg: "Galibiyetin anahtarı daha iyi defans yapmamızdı" - Banvit Başantrenörü Ernak: "Eskişehir takımını, verdiği mücadeleden dolayı tebrik ediyorum"

ESKİŞEHİR (AA) - NSK Eskişehir Basket Başantrenörü Brad Greenberg, Türkiye Basketbol Ligi'nde 89-81 kazandıkları Banvit maçına ilişkin, "Galibiyetin anahtarı daha iyi defans yapmamızdı" dedi. 

Greenberg, maçın ardından yaptığı açıklamada, çok önemli bir galibiyet aldıklarını belirterek, çok güçlü bir rakibe karşı oynadıklarını kaydetti.

Banvit'in çok iyi yönetilen bir takım olduğunu ifade eden Greenberg, şöyle konuştu:

"Galibiyetin anahtarı daha iyi defans yapmamızdı. İlk çeyrekte çok iyi iş çıkarttık. İkinci çeyrekte iyi bir oyun sergileyemedik, 28 sayı attık. Üçüncü çeyrekte oyunu geriye çevirmemizde, agresif defans yapmamız çok önemliydi. Üçüncü çeyrekte maçı bize geri getiren agresif savunmamızdı. Defansif ve ofansif olarak iyi bir dengeye sahiptik. Oyucularım da çok mutlu ve yorgunlar." 

   Banvit Başantrenörü Selçuk Ernak ise çok iyi hücum yapan bir takıma karşı oynadıkları vurguladı.

Maçta rakibe karşılık vermediklerini anlatan Ernak, "En kötü sayımızı yedik. Deplasmanda 89 sayı yiyince kazanmamız mümkün değil. İkinci periyotta çok iyi oynadılar. Eskişehir takımını verdiği mücadeleden dolayı tebrik ediyorum" diye konuştu.