Basketbolda maçın ardından

Basketbolda maçın ardından
Basketbolda maçın ardından
- NSK Eskişehir Basket Başantrenörü Greenberg: "Kazanmamız beklenmeyen maçlarda rakip takımları üzdük. Evimizde 4 maç üst üste kazanmak güzel" - Anadolu Efes Başantrenörü Ivkovic: "Eskişehir Basket, bu maçı kazanmayı hak etti"

ESKİŞEHİR (AA) - NSK Eskişehir Basket Başantrenörü Brad Greenberg, Anadolu Efes'i 81-79 yendikleri maça ilişkin, "Kazanmamız beklenmeyen maçlarda rakip takımları üzdük. Evimizde 4 maç üst üste kazanmak güzel" dedi.

Greenberg, maçın ardından yaptığı açıklamada, kendileri için güzel bir maçı geride bıraktıklarını kaydetti.

Bugün çok iyi bir takımla karşılaştıklarını anlatan Greenberg, şöyle konuştu:

"Efsanevi bir koçları var. Eskişehir Basket olarak ayakta kalmaya çalışıyoruz. Bunu da yapabilmek için ev sahibi olduğumuz maçları kazanmalıyız. Ancak deplasmanda da kazanmalıyız. Kazanmamız beklenmeyen maçlarda rakip takımları üzdük. Evimizde 4 maç üst üste kazanmak güzel. Bugün iyi savaştık. Takımım adına çok mutluyum. Gelecek hafta da çok iyi bir takımı karşı mücadele edip, elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Oyuncuları böyle mutlu görmek beni mutlu ediyor. Bu sene çok zor anlar yaşadılar. Onlarla gurur duyuyorum."  

Eskişehir temsilcisinin oyuncusu Kartal Özmızrak da maçı kazanmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

- Anadolu Efes cephesi 

 

Anadolu Efes Başantrenörü Dusan Ivkovic ise özellikle ikinci periyottaki top kayıplarının yenilgiye sebep olduğunu söyledi.

"Eskişehir Basket bu maçı kazanmayı hak etti" diyen Ivkovic, "İkinci periyotta sebepsiz yere top kayıpları yaptık ve maçı kaybetmemize neden oldu. Eskişehir ekibi, iyi bir üç sayılık yüzdesi yakaladı. Eskişehir'i kutluyorum. İki günlük hazırlığın ardından Fenerbahçe Ülker ile Avrupa Ligi'nde önemli bir maçımız var" ifadelerini kullandı.

Anadolu Efes'in oyuncusu Birkan Batuk da maçı kaybetmekten duyduğu üzüntüyü dile getirdi.