Basketbolda maçın ardından

Basketbolda maçın ardından
Basketbolda maçın ardından
- NSK Eskişehir Basket Başantrenörü Greenberg: "Takımın yüreğini sahaya koyduğunu söyleyebilirim" - Royal Halı Gaziantep Başantrenörü Zdovc: "Sonuna kadar mücadele ettik"

ESKİŞEHİR (AA) - NSK Eskişehir Basket Başantrenörü Brad Greenberg, Royal Halı Gaziantep 'i 92-81 yendikleri karşılaşmaya ilişkin, "Takımın yüreğini sahaya koyduğunu söyleyebilirim" dedi.

Greenberg, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, Royal Halı Gaziantep karşısında çok önemli bir galibiyet aldıklarını ifade etti.

"Takımın yüreğini sahaya koyduğunu söyleyebilirim" diyen Greenberg, şöyle devam etti:

"Sert ve güzel oynadılar. İlk yarının sonlarına doğru 10 sayı geriye düştük. İkinci yarıdan daha agresif bir savunma yaptık. Haislip, ikinci yarıda çok iyiydi. Yedeklerdeki üç kişiden kritik yardımlar aldık. Harris, çok güçlü bir maç çıkardı. Buğra verilen şansı çok iyi kullandı. Onunla gurur duyuyorum. Böyle önemli bir maçta geriden gelip kazanmak için bu tip eforlar ortaya koymamız lazım. Önümüzdeki hafta Trabzon 'da önemli işlerimiz var. Taraftarımız bizim için çok büyük fark yaratıyor. Eskişehir çok güzel bir şehir. Evimizde üst üste 6. galibiyetimiz. Keşke daha fazla olsaydı. Umarız ki önümüzdeki sezonlarda daha iyi yerlere geliriz. Şehrin iyi bir basketbol takımını desteklemek için potansiyeli var."  

 

- Royal Halı Gaziantep cephesi

 

Royal Halı Gaziantep Başantrenörü Jurij Zdovc ise ev sahibi takımın antrenörü Greenberg'i tebrik etti.

Rakibin maçın sonunda daha iyi olduğunu dile getiren Zdovc, "Bu tarz bir maç bekliyorduk. Her şeyi yaptık ve sonuna kadar mücadele ettik. Fakat bir noktadan sonra kilitlendik. 92 sayı atan bir takımı bir yerden sonra durdurmaya çözüm bulamadık. Önümüzdeki maça hazırlanacağız" diye konuştu.