BBP Genel Başkanı Destici:

BBP Genel Başkanı Destici:
BBP Genel Başkanı Destici:
- "Herkes neticede şunu bilsin ki elbette bu millet birliğini beraberliğini muhafaza edecek ve bu büyük Türk milleti devletinin de bütünlüğünü koruyacak ve asla bölünmeyeceğiz, parçalanmayacağız"

ESKİŞEHİR (AA) - Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "Herkes neticede şunu bilsin ki elbette bu millet birliğini beraberliğini muhafaza edecek ve bu büyük Türk Milleti devletinin de bütünlüğünü koruyacak ve asla bölünmeyeceğiz, parçalanmayacağız" dedi.

Karaşehir Mahallesi'nde düzenlenen Ertuğrul Gazi Şurası ve Yörük Etkinlikleri'ne katılan Destici, gazetecilere yaptığı açıklamada, mübarek vatan topraklarında bölücü tehditle karşı karşıya olunduğunu ve her gün şehitlerin verildiğini söyledi.

Diyarbakır'ın Sur ilçesindeki terör saldırısında şehit olan polislere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyen Destici, "Cevabını aradığımız soru şu; nasıl oluyor da her gün geniş bir coğrafyada hain PKK , aynı türden onlarca saldırı yapıyor ve şehit veriyoruz. Bunun istihbarat bilgileri neden alınmıyor? Buna önlem neden alınmıyor? Nasıl oluyor da adına 'zırhlı' denilen araçlar bir roketatarla, mayınla patlayıveriyor?" ifadelerini kullandı.

Destici, terörle mücadelenin topyekun yapılması gerektiğini vurgulayarak, "Herkes neticede şunu bilsin ki elbette bu millet birliğini beraberliğini muhafaza edecek ve bu büyük Türk milleti devletinin de bütünlüğünü koruyacak ve asla bölünmeyeceğiz, parçalanmayacağız" diye konuştu.

BBP'nin mecliste olduğu bir tabloda Türkiye 'nin hükümetsiz kalmayacağını ve iç barışını da sağlayacağını dile getiren Destici, şunları kaydetti:

"Biz çalışıyoruz, takdir milletimizin. Millet dalkavukluğu yapacak da değilim. Eğer millet bu işsizlikten, yoksulluktan, ahlaksızlıktan, terörden, dış politikadaki başarısızlıktan memnunsa yine aynılarına devam etsin. Ne diyeyim ben millete. Yıllardır söylüyoruz, memnunsa versin. Yok şikayetçi ise gerçekten takım tutar gibi parti tutmaktan vazgeçsin. Gelsin oyunu tertemiz BBP'ye versin. Biz inşallah milletimizle ittifak yapacağız. Bize şu ana kadar gelmiş resmi bir seçim işbirliği teklifi yok. Tabii biz millet için siyaset yapıyoruz. Bu anlamda bir teklif olursa da kapılarımızı kapatmayız."