BBP Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Öznur:

BBP Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Öznur:
BBP Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Öznur:
- "Ortadoğu'daki etnik ve mezhep temelli çatışmalar topraklarımıza kaydırılmaya çalışılıyor. Üst akıl, IŞİD ve PKK'yı kullanarak Türkiye'yi savaş alanına çevirmek istiyor"

ESKİŞEHİR (AA) - Büyük Birlik Partisi (BBP) Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Hakkı Öznur, " Ortadoğu 'daki etnik ve mezhep temelli çatışmalar topraklarımıza kaydırılmaya çalışılıyor. Üst akıl, IŞİD ve PKK 'yı kullanarak Türkiye 'yi savaş alanına çevirmek istiyor" dedi.

Öznur, partisinin Eskişehir İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin kritik bir dönemden geçtiğini söyledi.

Ülkenin parçalanmak istendiğini savunan Öznur, şöyle devam etti:

"Ortadoğu'daki etnik ve mezhep temelli çatışmalar topraklarımıza kaydırılmaya çalışılıyor. Üst akıl, IŞİD ve PKK'yı kullanarak Türkiye'yi savaş alanına çevirmek istiyor. Devam eden terör olaylarının arkasında kesinlikle küresel savaş lobileri vardır. Küresel diktatör Amerikan emperyalizmi, onun kankası İsrail ve Avrupa merkezli gladyo, Türkiye'yi iç savaşa sürüklemek istiyor. Devletin kılcal damarlarına kadar ajanlar girmiş, yabancı istihbarat servisleri topraklarımızda cirit atıyor. Dışarıdan IŞİD, içeriden PKK, her iki terör örgütünün saldırılarında askerlerimiz ve polislerimiz şehit ediliyor. Avrupa gladyosunun desteklediği taşeron sol örgütler, İstanbul sokaklarında ellerinde silahlarla gövde gösterisi yapıyor. Terör örgütü modern silahlarla yol kesiyor."

Öznur, DAEŞ'in İslami bir hareket olmadığını dile getirdi.

Rahmet ve barış dini olan İslam ile terör örgütü DAEŞ'in yan yana getirilemeyeceğini ifade eden Öznur, "IŞİD bir İngiliz yapılanmasıdır, küresel bir yapılanmadır. İslam, baş kesme dini değildir. IŞİD de küresel savaş lobilerine hizmet ediyor, PKK da aynı merkezlere hizmet ediyor. HDP ise parti değildir, paramiliter bir yapıdır. Suruç'ta göz göre göre 32 insanın ölümüne sebep oldular. Ölenlerin sorumlusu HDP ve gençleri oraya gönderen illegal derin sol örgüt yapılanmalarıdır. Suriye gizli servisi, derin sol örgütler ile PKK ve PYD'yi Türkiye'ye karşı kullanıyor" diye konuştu.