BEBKA'dan ETB'nin iki projesine destek

BEBKA'dan ETB'nin iki projesine destek
BEBKA'dan ETB'nin iki projesine destek
Eskişehir (AA) - Eskişehir Ticaret Borsası (ETB) Başkanı Ömer Zeydan, "Projelerimiz hayali olmayan, gerçekçi ve ayağı yere basan projelerdir"...

Eskişehir (AA) - Eskişehir Ticaret Borsası (ETB) Başkanı Ömer Zeydan, "Projelerimiz hayali olmayan, gerçekçi ve ayağı yere basan projelerdir" dedi.

Zeydan, ETB toplantı salonunda düzenlediği basın toplantısında, Bursa, Eskişehir, Bilecik Kalkınma Ajansı'nın (BEBKA) Kırsalda Ekonomik Gelişim Mali Destek Programı kapsamında kabul edilen, "ETB Kırsalda Büyüyor, Kırsal Kalkınıyor" ve "Elektronik Satış Salonuna Geçiş" projeleri hakkında bilgi verdi.  

"ETB Kırsalda Büyüyor, Kırsal Kalkınıyor Projesi" kapsamında Alpu ve Seyitgazi ilçelerine açılacak yeni irtibat bürolarında kullanılmak üzere "hububat analiz cihazı", ETB laboratuvarına "yağ tayin cihazı" ve "yem analiz cihazı" ile " Çifteler ve Sivrihisar irtibat bürolarında kullanılmak üzere "otomatik numune alma sondası cihazı"nın alınacağını belirten Zeydan, şöyle konuştu:

" Borsa laboratuvarımıza alınacak olan yağ tayin cihazı ile bölgede ayçiçeği ve yağlı tohum ürünlerinin yağ oranı tespiti yapılarak, ürünlerin alım satım işlemleri reel değerleri üzerinden gerçekleştirilecektir. Kurulacak olan yem analiz laboratuvarımızda da yapılacak yem ve yem maddeleri analizleri ile canlı hayvan yetiştiriliciği, besiliciği alanlarında faliyet gösteren üyelerimiz ile üreticilerimizin doğru, daha kaliteli hizmet ve ürün almaları sağlanacaktır." 

"Elektronik Satış Salonuna Geçiş Projesi"ne ilişkin yapılacaklara da değinen Zeydan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Kurulacak olan yeni mobilya satış masası, mobilya dolaplar ve büro tipi koltuklar ile arz ve talebin buluştuğu satış salonumuzu elektironik satış salonu çehresine dönüşmesi sağlanacaktır. Ayrıca numune taş taşıma sistemiyle alım satımı yapılacak ürünler elektronik satış salonunda seans sırasında hububat alıcısı üyelerimizin önünden numune tahış taşıma sistemi ve hareketli tava ile otomatik olarak geçmesi sağlanacaktır. Bu işlem sırasında üyelerimiz önlerinde bulunan multitouche ekranlara yansımaları bu süretle ilgilendikleri ürünlerde açık artırmaya gitmeleri sağlanacaktır."

"Projelerimiz hayali olmayan, gerçekçi ve ayağı yere basan projelerdir" diyen Zeydan, şunları kaydetti:

"Bu projeler borsamızın kurumsal olarak, ileriye gidebilmesi ve yükselebilmesi adına kendi değerlerimiz ile çağımızın gerektirdiği modern unsurlar arasında bağlantı kurularak hazırlanmış projelerdir. Bölgemizde üretilen tarım ürünlerinin gerçek piyasa fiyatlarının oluşmasına sağlam zemin hazırlayacak, kaliteli ve etkin rekabet ortamında tarım ürünleri piyasasının gelişmesini önemli ve olumlu etki edecektir. Her iki projemizde 2015 Mayıs ayı sonunda tamamlanarak yeni harman sezonunda,  Borsamız bünyesinde tüm tarım paydaşlarımızın hizmetine sunulacaktır."


  ETİKETLER:

  Borsa

  ,

  Bilecik

  ,

  Piyasa

  ,

  Tarım

  ,

  Modern

  ,

  hizmet

  ,

  2015