Belarus'un Ankara Büyükelçisi Savinykh, Eskişehir'de

Belarus'un Ankara Büyükelçisi Savinykh, Eskişehir'de
Belarus'un Ankara Büyükelçisi Savinykh, Eskişehir'de
ESKİŞEHİR (AA) - Belarus'un Ankara Büyükelçisi Andrei Savinykh, Türkiye ile Belarus arasında her alanda iyi ilişkiler kurmayı amaçladıklarını...

ESKİŞEHİR (AA) - Belarus'un Ankara Büyükelçisi Andrei Savinykh,  Türkiye ile Belarus arasında her alanda iyi ilişkiler kurmayı amaçladıklarını bildirdi.

Bazı etkinliklere katılmak üzere kente gelen Savinykh, Vali Güngör Azim Tuna'yı ziyaretinde yaptığı konuşmada, Eskişehir'e ilk kez geldiğini söyledi.

Savinykh, Eskişehir'i özellikle sanayi alanında çok gelişmiş bir kent olarak gördüğünü belirterek, "Türkiye ile Belarus arasında her alanda iyi ilişkiler kurmayı amaçladık. Türkiye'nin değişik bölgelerini tanımaya ve ziyaret etmeye çalışıyoruz. Eskişehir'de bu açıdan bizim için önemli bir şehir. Özellikle ekonomik ilişkiler noktasında Organize Sanayi Bölgesi'ni de ziyaret ettik" diye konuştu.

Tuna ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Eskişehir'in doğu ile batı arasında önemli bir köprü konumunda olduğunu anlattı.

Eskişehir'in kültürel mirasa sahip olduğunu söyleyen Tuna, "Hem kültürel mirasa sahip çıkması hem de gelişen sanayisi ile adından söz ettirecek olması Eskişehir'in gerek ülke içindeki yatırımcıların gerekse ülke dışındaki ziyaretçilerimizin ilgisini çekeceğe benziyor. Biz de ilimizi her yönden tanıtma konusunda çalışmalar yürütüyoruz" ifadesini kullandı.

Ziyaretin sonunda Savinykh, Valilik Şeref Defterini imzaladı. Tuna da günün anısına konuğuna 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajans yayımlarından oluşan kitap seti hediye etti.