Büyükşehir Belediyesi Basketbol Takımı faaliyetlerine başladı

Büyükşehir Belediyesi Basketbol Takımı faaliyetlerine başladı
Büyükşehir Belediyesi Basketbol Takımı faaliyetlerine başladı
ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü "Bütün çocuklar basketbol oynayacak" sloganı ile basketbol şubesini de kurarak altyapı...

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü "Bütün çocuklar basketbol oynayacak" sloganı ile basketbol şubesini de kurarak altyapı faaliyetlerine başladı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, basketbol altyapı çalışmalarına 2004-2006 doğumlu küçük kızlarda 30 sporcusuyla başladı. Nisan ayı içinde minik kız ve erkek takımları ile ilk kez Eskişehir basketbolunda yer alacak olan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, gelecek sezon minik erkek, minik kız, küçük erkek, küçük kız, yıldız erkek, yıldız kız ,genç erkek ,genç kız kategorilerinde başarı hedefliyor.

Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Oğuzhan Özen, "Basketbol oynamak istiyorum" diyerek gelen hiçbir çocuğu geri çevirmediklerini bildirdi.

Basketbol altyapısının en temel amacının spor etiğine, ahlakına uygun sporcular yetiştirmek ve bu değerleri sahaya yansıtmalarını sağlamak olacağını belirten Özen, "Antrenörlerimiz sürekli gözlem yaparak bireysel ilgileri ile çocuklarımızı doğruya yönlendirmektedir. Sporcularımızın velileri ile sürekli iletişim halinde olup, sporcularımızın geleceklerini her anlamda yönetmek ve en yararlı eğitimi verebilmek için çalışmalarımıza başlamış bulunmaktayız. Amacımız sporcudan önce topluma faydalı birer birey yetiştirebilmektir" ifadelerini kullandı.