Büyükşehir Belediyesi'nden dolandırıcılara karşı uyarı

Büyükşehir Belediyesi'nden dolandırıcılara karşı uyarı
Büyükşehir Belediyesi'nden dolandırıcılara karşı uyarı
ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Başkan Yılmaz Büyükerşen ve bürokratların ismini kullanarak para talep edenlere itibar edilmemesi...

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Başkan Yılmaz Büyükerşen ve bürokratların ismini kullanarak para talep edenlere itibar edilmemesi gerektiğini bildirdi.

Belediyeden yapılan açıklamada, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Genel Sekreter Yardımcısı Oğuzhan Özen ve belediye bürokratlarının ismini kullanarak, iş adamları ve esnafın arandığı anımsatıldı.

Söz konusu kimliği belirsiz kişilerin, kendilerini Eskişehir Büyükşehir Belediyesi üst kademe bürokratı olarak tanıttığı zor durumdaki hastalar için maddi yardım isteğinde bulunduğunun belirtildiği açıklamada, şunlar kaydedildi:

" Telefonla bu tür taleplerde bulunanların Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ile kesinlikle hiçbir ilgileri yoktur. Belediyemizdeki hiçbir bürokrat ya da çalışanın telefon ya da başka kanallarla farklı yardım isteğinde bulunmaları mümkün değildir. Dolandırıcılık amacıyla yapıldığı belli olan konu hakkında Cumhuriyet Savcılığı'na gerekli suç duyurusu Büyükşehir Belediyemiz tarafından yapılmış, ayrıca Eskişehir Ticaret Odası, üyelerini uyarmaları için bilgilendirilmiştir. Kendilerini telefonla arayarak, Büyükşehir Belediyesi adına sosyal yardım, sponsorluk ya da başka türlü destek ve taleplerde bulunanlar kesinlikle dikkate alınmamalı, gerekirse Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunulmalıdır."