Çevre Çocuk Meclisi kapanış oturumu yapıldı

Çevre Çocuk Meclisi kapanış oturumu yapıldı
Çevre Çocuk Meclisi kapanış oturumu yapıldı
ESKİŞEHİR (AA) - Uluslararası Çevre Eğitim Programı, Eko-Okullar projesi kapsamında Eskişehir EKO Okullarının 6'ncısını gerçekleştirdikleri Çevre...

ESKİŞEHİR (AA) - Uluslararası Çevre Eğitim Programı, Eko-Okullar projesi kapsamında Eskişehir EKO Okullarının 6'ncısını gerçekleştirdikleri Çevre Çocuk Meclisi'nin kapanış oturumu Tepebaşı Belediyesi Meclis Salonu'nda yapıldı.

Belediyeden yapılan açıklamada,  Milli Eğitim Bakanlığı  ile Türkiye Çevre Eğitim Vakfı arasında ortak protokol ile Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Tepebaşı Belediyesi'nin paydaşı olduğu programa 17 okuldan 68 öğrenci 17 koordinatör öğretmenin katıldı.

Etkinlikte "Türkiye Genelinde ve Eskişehir Yerelinde, Temel Çevre Sorunları ve Çözüm Önerileri" konusunun sonuç bildirgesi sunumu yapıldığı belirtildi.

Oturumda konuşan Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, öğrencilerin çevre sorunları ve çözüm önerilerinin gündeme taşınması açısından çalıştayın önemli olduğunu, belediye olarak çevre sorunlarının çözümünde Türkiye'ye örnek olacak projelere imza attıklarını bildirdi.