Charlie Hebdo karikatürlerinin yayınlanmasına tepkiler

Charlie Hebdo karikatürlerinin yayınlanmasına tepkiler
Charlie Hebdo karikatürlerinin yayınlanmasına tepkiler
- Charlie Hebdo dergisinde Hz. Muhammed'i tasvir eden karikatürler yayınlanması, Eskişehir'de protesto edildi

ESKİŞEHİR (AA) - Charlie Hebdo dergisinde Hz. Muhammed'i tasvir eden karikatürler yayınlanması, Eskişehir Cami Dernekleri Platformu tarafından Eskişehir'de  protesto edildi.

Alaaddin Camisi önünde toplanan grup adına açıklama yapan Eskişehir Cami Dernekleri Platformu Başkanı Himmet Yanık, "camilere ve Hz. Muhammed'e yapılan saldırıların dünya üzerindeki barışı ve hoşgörüyü ortadan kaldırdığını" söyledi.

"Hz. Muhammed'e yapılan saldırıların Müslümanları derinden üzdüğünü" vurgulayan Yanık, şöyle konuştu:

"Alemlere rahmet olarak gönderilen, bütün mahlukatın yaratılmasına sebep olan, en güzel ahlak üzere bütün insanlığa örnek timsali önderimiz, liderimiz, şefaatçimiz ve son peygamberimiz Hz. Muhammed'e yapılan saldırıyı kınıyoruz. Peygamber, Kur'an-ı Kerim ve camiler, Müslümanların sinir uçlarıdır. Bu sinir uçlarına basıldığı takdirde cevabını her zaman biz cami derneklerinden alacaktır. Her dinin bir mabedi ve ibadet anlayışıdır. Yahudilerin havrası, Hristiyanların kilisesi ve Müslümanların camisi var. Müslümanın cami ve mescidine saldırılmasını istemediğimiz gibi ne Hristiyan kilisesine ne de Yahudi'nin havrasına saldırısını onaylayamayız."

Grup, açıklamanın ardından dağıldı.