CHP Eskişehir Milletvekili Çakırözer'den ÇYDD'ye ziyaret

CHP Eskişehir Milletvekili Çakırözer'den ÇYDD'ye ziyaret
CHP Eskişehir Milletvekili Çakırözer'den ÇYDD'ye ziyaret
ESKİŞEHİR (AA) - CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Eskişehir Şube Başkanı Sevgi Akmen'i ziyaret...

ESKİŞEHİR (AA) - CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Eskişehir Şube Başkanı Sevgi Akmen'i ziyaret etti. 

Ziyarette konuşan Çakırözer, insan haklarına saygılı, demokratik ve laik bir toplum ideali ile hız kesmeden çalışmalarına devam eden derneğin, eğitim alanında yaptığı çalışmalarla önemli bir rol üstlendiğini vurguladı.

Eğitimde fırsat eşitliği için ÇYDD'nin tüm gücüyle çalıştığını görmenin umut verici olduğunu belirten Çakırözer, şunları kaydetti:

"Ülkemizde her geçen gün derinleşen eğitim politikasızlığı sonucunda başta kırsal kesimde yaşanan sorunlar olmak üzere eğitimden uzak bırakılan kız çocuklarına yapılan projelerle ülke çapında ses getirildi. Aynı zamanda bireylerin temel hak ve özgürlükler konusunda bilinçlenmesi ve tüm bireylerin bu hakları kullanabilmeleri için özel duyarlılık gösteren dernek değerli akademisyen ve kurucu başkan Prof. Dr. Türkan Saylan'ın emeklerine sahip çıktı. ÇYDD Eskişehir Şubesi'nin tüm çalışmalarında her türlü desteği vermeye hazırız."