CHP Eskişehir Milletvekili Çakırözer'den ESO'ya ziyaret

CHP Eskişehir Milletvekili Çakırözer'den ESO'ya ziyaret
CHP Eskişehir Milletvekili Çakırözer'den ESO'ya ziyaret
ESKİŞEHİR (AA) - CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Başkanı Savaş Özaydemir'i ziyaret etti.Çakırözer, Eskişehir...

ESKİŞEHİR (AA) - CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Başkanı Savaş Özaydemir'i ziyaret etti.

Çakırözer, Eskişehir ve Türkiye gündemine ilişkin görüşlerini paylaştığı görüşmede sanayicilerin talep ve beklentilerini de dinledi. 

ESO ve OSB'nin yan sanayi kuruluşlarıyla birlikte yaklaşık 60 bin kişiye istihdam sağladığını ve aileleriyle birlikte 200 binin üzerinde Eskişehirli'nin refahına katkı sağladığını belirten Çakırözer, şunları kaydetti:

''İçinde bulunduğumuz bilgi ve teknoloji çağında, sanayinin daha ileri noktalara gidebilmesi hepimizin çok önemsediği bir konu. Biz CHP olarak sanayicimize, kendi ihtiyaçlarını aşmış, ülkeye istihdam yaratan, yatırım yapan, ihracat yapan ve bu ülke insanının refahı ve mutluluğu için kendi özel ihtiyaçlarının ötesinde, özel bir fedakarlık gösteren kesim olarak bakıyoruz. Eskişehirimiz ülkemizin sanayi yapılanmasında Cumhuriyetin kuruluş yıllarından itibaren önemli bir yeri olmuştur. Biz bu yeri daha yukarılara taşımak için çalışmalarımıza devam edeceğiz."

ESO Başkanı Özaydemir ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.