CHP Eskişehir Milletvekili Usluer:

CHP Eskişehir Milletvekili Usluer:
CHP Eskişehir Milletvekili Usluer:
- "Biz başından beri uzlaşmacı bir tavır izliyoruz. Erken seçimin getireceği bir yarar yok"

ESKİŞEHİR (AA) - CHP Eskişehir Milletvekili Gaye Usluer, "Biz başından beri uzlaşmacı bir tavır izliyoruz. Erken seçimin getireceği bir yarar yok" dedi.

Usluer, Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti'ni (EGC) ziyaretinde, genel seçimlerin ardından gelişen süreci değerlendirdi.

Hükümeti kurma görevi 1995 yılından bu yana ilk defa bu kadar geç sürede verildiğini belirten Usluer, şunları kaydetti:

"Erken verilse ek zaman kazanmış olurduk. 45 günlük süre Meclis divanının oluşturulmasıyla başlıyor. Halbuki önceden görev verilse 45+15 olacak. Burada görüşme ve uzlaşma çabalarının olacağı süreci 45 günle sınırlamak, bir 'oldu bitti'ye getirme çabası var. Erken seçim olması durumunda seçmen davranışında önemli bir değişiklik görülmüyor. CHP ile ilgili olumlu bir tutum ve beğeni var. Biz başından beri uzlaşmacı bir tavır izliyoruz. Erken seçimin getireceği bir yarar yok. Biraz uzlaşmasız tavır nedeniyle MHP 'nin seçmeninde bir öfke ve kızgınlık var.  Bu arada partinin değişik kesimlerinde yapılan, kendilerinin de tasvip etmediği olumsuz açıklamalar, toplumda rahatsızlık oluşturdu."

Usluer, geçen dönem TBMM'de bonzai ile ilgili en çok soru önergesinin CHP'li milletvekillerince verildiğini dile getirdi.

Eskişehir'in bonzai kullanımında Türkiye 'deki ilk 10 kent arasında yer aldığını anlatan Usluer, "Ben AMATEM ve ÇEMATEM üzerine çalışma yapmayı planlıyorum. Türkiye'de bu merkezlerden 33 tane var. Bunlardan ikisi sadece ayaktan tedavi eden kurumlar. 31 merkezde ise toplam 687 yatak var. Eskişehir'de ise AMATEM yok. Psikiyatri kliniklerinde bağımlılar için yer ayrılıyor" dedi.

EGC Başkan Vekili Muharrem Esen de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Usluer'e üzerinde EGC amblemi bulunan kupa hediye etti.

Ziyarete, EGC yönetim kurulu üyeleri Bülent Özyazıcı, Hakkı Sağlam, Deniz Açık ve Kemal Atlan katıldı.