CHP Eskişehir Milletvekilli Çakırözer:

CHP Eskişehir Milletvekilli Çakırözer:
CHP Eskişehir Milletvekilli Çakırözer:
-"Herkes, önce yurttaşlarımız diyen bir anlayışla, taşın altın elini koysun, inanıyorum ki yapacaktır, yapmayan kaybedecektir. Bu ülkeyi seçime kim götürürse o kaybedecektir"

ESKİŞEHİR (AA) -  CHP Eskişehir Milletvekilli Utku Çakırözer, "Herkes, önce yurttaşlarımız diyen bir anlayışla, taşın altın elini koysun, inanıyorum ki yapacaktır, yapmayan kaybedecektir. Bu ülkeyi seçime kim götürürse o kaybedecektir" dedi.

Çakırözer, Eskişehir CHP İl Merkezi'nde düzenlenen bayramlaşma töreninde, 7 Haziran seçimlerinde vatandaşların, Türkiye 'ye "Tek adam yönetimini istemiyoruz" mesajını verdiğini savundu.

AK Parti 'nin hiçbir şey olmamış gibi hükümet kurmaya çalıştığını iddia eden Çakırözer, şöyle konuştu: 

"7 Haziran seçimlerinde bir deprem olmuştur. Muazzam bir sonuç çıkmıştır. Bunun onlarda bilincindeler. Önümüzdeki günlerde Genel Başkanımız ve parti yöneticilerimiz gayet iyi niyetle, sizlerin verdiği mesaj doğrultusunda bir hükümetin oluşması için tüm gayretlerini ortaya koymaktadırlar. Sizin de gördüğünüz gibi 'onunla olmaz bununla olmaz' demeden, kimseye kapıyı kapatmadan, ayrım yapmadan tüm partilerle görüşmekteler. İnanıyorum  ki yurttaşlarımız erken seçim için oy vermediniz. Çözülecek sorunlarımız var. 13 yılın enkazı var."

Erken seçim istemediklerini ve ilerleyen günlerde hükümetin kurulacağına inandığını belirten Çakırözer, "Herkes, önce yurttaşlarımız diyen bir anlayışla, taşın altın elini koysun, inanıyorum ki yapacaktır, yapmayan kaybedecektir. Bu ülkeyi seçime kim götürürse o kaybedecektir" ifadesini kullandı.

Bayramlaşma programında CHP Eskişehir Milletvekili Cemal Okan Yüksel, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ve Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt da konuşma yaptı.